שתף קטע נבחר

נתניהו לברלוסקוני: אתה אמיץ, יש לפעול נגד איראן

בארוחת ערב משותפת עם נתניהו, הבטיח רה"מ האיטלקי להמשיך לפעול נגד תוכנית הגרעין האיראנית: "התפקיד שלי הוא לדאוג שמנהיגי העולם לא ייפלו בטעות לאדישות שכבר הובילה אותנו לטרגדיה גדולה". נתניהו שיבח אותו: אתה תומך בישראל מתוך ערכים ולא מתוך אינטרס

"יש לנו מזל שיש מנהיג כמוך. איני חושב שיש לנו חבר טוב יותר בקהילה הבינלאומית" - במילים אלה פנה הערב (יום ב') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לעמיתו האיטלקי, סילביו ברלוסקוני, במהלך ארוחת ערב משותפת בירושלים.

 

"האנושות עומדת היום בפני אחד מרגעי המבחן החשובים שלה מאז ימי מלחמת העולם השנייה", אמר ראש

הממשלה בהתייחסו לתוכנית הגרעין האיראנית, "הניסיון של משטר איסלאמי קיצוני, משטר עריץ וצמא דם, להתחמש בנשק גרעיני, מסכן את האנושות כולה ולא רק את ישראל אלא את האזור כולו והעולם. הדורות הבאים יסתכלו עלינו ברגע מבחן זה כמו שאנו מסתכלים כיצד התנהגו ממשלות ומנהיגים ברגעי מבחן אחרים. מה שדרוש למנהיגים זאת ראייה ברורה של הסכנה, נחישות ומעל הכל - אומץ לב לעצור את הרעה בזמן".

 

"סילביו ידידי היקר", המשיך נתניהו, "לך יש ראייה ברורה של הסכנה, נחישות ואומץ לב של מנהיג אמיתי. נשאר רק לקוות ששאר מנהיגי העולם החופשי יגלו תכונות אלו בזמן ויתייצבו יחד לעצור את הסכנה. יש לנו מזל שיש מנהיג כמוך. לא חושב שיש לנו חבר טוב יותר בקהילה הבינלאומית. החברות היא כתוצאה מהיגיון בריא. נשאלתי בראיון מה האינטרס הפוליטי שלך לתמוך בישראל ואמרתי שזה לא עניין של אינטרס אלא של ערכים. ברוך הבא לירושלים". 


לחיים. ברלוסקוני ונתניהו (צילום: נועם מושקוביץ)

 

ברלוסקוני: תפנו אלינו כל בקשה 

ברלוסקוני, מצדו, הבהיר כי "התפקיד שלי הוא לדאוג שמנהיגי כל העולם לא ייפלו בטעות לאדישות שכבר הובילה אותנו לטרגדיה גדולה. אמשיך להתנהג כפי שהתנהגתי עד עתה, מתוך אמונה בצדקת דרכנו ומתוך אמונה שאי אפשר לעצום עיניים לנוכח הסכנה שנשקפת לכם".

 

ראש הממשלה האיטלקי הודה לנתניהו על הכנסת האורחים והסביר את הקשר החם עם ישראל: "כפי שכולכם יודעים, התוודעתי להיסטוריה הנוראית של העם שלכם מפי חברים יהודים. הרבה לפני שביקרתי ביד ושם,

ביקרתי באושוויץ. מאותו רגע הרגשתי חלק מההיסטוריה שלכם. התנהגתי באופן הטבעי שראיתי לנכון וזה לתמוך בעם שלכם, במדינה שלכם ובהיסטוריה שלכם. המדיניות שלי עלתה תמיד בקנה אחד עם זאת של ראש הממשלה בישראל".

 

"הבאתי לכאן את הממשלה שלי לפגישה ראשונה בשורה ארוכה של מפגשים", המשיך ברלוסקוני, "מדינת ישראל הופכת להיות אחת מחמשת החברות הקרובות לאיטליה ומכיוון שכך, כדי לתמוך בכם בקהילה הבינלאומית, תוכלו להפנות אלינו כל בקשה. אני רוצה להבטיח לך שזאת לא דעתי האישית בלבד. זאת דעת הממשלה והעם האיטלקי כולו. עם שמרגיש קרוב אליכם ורוצה להיות קרוב אליכם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אי אפשר לעצום עיניים לנוכח הסכנה"
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים