שתף קטע נבחר

ליברמן לברלוסקוני: לחץ על רוסיה נגד איראן

שר החוץ נועד בירושלים עם ראש ממשלת איטליה סילביו ברלוסקוני וקרא לו להפעיל את קשריו עם רוסיה במטרה לשכנעה להחריף את הסנקציות על איראן ולמנוע מכירת נשק לטהרן. הוא שיבח את איטליה על תמיכתה בישראל ובעמדותיה הבינלאומיות

פועלים לחזית מאוחדת מול איראן: שר החוץ, אביגדור ליברמן, קרא היום (ג') לראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, להפעיל את קשריו עם רוסיה על מנת שזו תסכים להחרפת הסנקציות הכלכליות על איראן. 


לפעול מול הרוסים. ברלוסקוני עם ליברמן (צילום: פלאש 90)

 

בפגישה במלון בירושלים, שיבח שר החוץ ליברמן את ברלוסקוני

על כך שאיטליה היא בעלת ברית נאמנה ורצינית, ואמר לו שהוא מעריך את תמיכתה של איטליה בישראל ובעמדותיה בזירה הבינלאומית.

 

השר ליברמן ביקש מברלוסקוני לפעול מול הרוסים כדי למנוע מכירת נשק לאיראן. זאת, לאור החשש בישראל ובמערב כולו מהעסקה בין רוסיה לאיראן למכירת מערכת טילי נ"מ מתקדמים מסוג 300-S. אספקת טילים אלו לאיראן עלולה לשנות את מאזן הכוחות במזרח התיכון ולהקשות משמעותית על ישראל או ארצות הברית לתקוף את מתקני הגרעין באיראן. "על איטליה למלא תפקיד מוביל בקידום חקיקה בינלאומית אשר תיתן למדינות הדמוקרטיות כלים בהתמודדותן מול טרור", הוסיף ליברמן. השניים סיכמו כי ישראל תעביר לאיטליה נוסח הצעה בעניין זה.

 

ליברמן הסביר לאורח האיטלקי שהחוק הבינלאומי אינו מותאם היום למלחמה מול טרור. "החוק הבינלאומי מותאם למלחמת צבאות סדירים אלה באלה ואילו המצב הנוכחי הוא אחר ואינו מאפשר לדמוקרטיות להתגונן בפני הטרור באופן יעיל".

ליברמן הציג כדוגמה את המצב באפגניסטן, בעיראק ובאפריקה.

 

אתמול שמע ראש ממשלת איטליה דברים דומים גם מראש הממשלה, בנימין נתניהו. "האנושות עומדת היום בפני אחד מרגעי המבחן החשובים שלה מאז ימי מלחמת העולם השנייה", אמר נתניהו והוסיף: "הניסיון של משטר איסלאמי קיצוני, משטר עריץ וצמא דם, להתחמש בנשק גרעיני, מסכן את האנושות כולה ולא רק את ישראל אלא את האזור כולו והעולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתבקש להפעיל קשרים. ברלוסקוני
צילום: רויטרס
מומלצים