שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  Freeze - נעילת המחשב בבלוטות'

  עזבתם לרגע את המחשב? אם הטלפון הסלולרי אתכם וחיבור הבלוטות' פעיל, Freeze תדאג לנעול אותו בפני זרים

  למרות מגמת השיתוף ברשת, ברור שהמחשב של רובנו כולל גם מידע אישי שלא נרצה לחלוק עם כל אחד. בארגונים רבים סיסמת כניסה למחשב היא חובה, אבל בשימוש פרטי היא מהווה, בדרך-כלל, מטרד שנשמח להיפטר ממנו. החיסרון הוא, שאם עזבתם את המחשב לכמה דקות, הוא פתוח ונגיש לכל מי שיעבור לידו.

   

  לחברת Phoenix יש פתרון מעניין - תוכנה שמשתמשת בחיבור הבלוטות' של המחשב כדי לנעול אותו בפני זרים. בעזרת תוכנת ‭Phoenix Freeze‬ תוכלו להשתמש בטלפון הסלולרי שלכם, אם יש בו חיבור בלוטות‭,'‬ בתור תחליף לסיסמה: כשתתרחקו מהמחשב והקשר בין הטלפון למחשב יתנתק, הגישה למחשב תיחסם.

   

  הרעיון הוא להפוך את התהליך לאוטומטי: הלכתם לרגע לשירותים ועזבתם את המחשב? קמתם להכין קפה? אם לקחתם את הטלפון אתכם וחיבור הבלוטות' פעיל, Freeze כבר תדאג לנעול את המחשב בפני זרים.

   

  תהליך ההתקנה של התוכנה ארוך וקצת מייגע. ההתקנה נמשכה כמה דקות טובות ובסיומה היינו צריכים לבצע אתחול של המחשב – עניין די סטנדרטי, אבל

  הפעם אתחול אחד לא הספיק, ולאחר שהמחשב חזר לפעולה נאלצנו לבצע אתחול נוסף. בנוסף, התוכנה מחייבת שימוש בשם משתמש ובסיסמה לצורך כניסה לחלונות ולא תפעל עד שלא תגדירו אותם.

   

  נעילה ופתיחה סלולריות

  כמו כל תוכנה לניהול חיבורי בלוטות‭Freeze ,'‬ סורקת את הסביבה ומזהה טלפונים סלולריים. ראשית תצטרכו לבצע תהליך צימוד רגיל בין המכשיר למחשב - התוכנה תציג קוד אקראי אותו תצטרכו להזין גם בטלפון, ומעכשיו שני הצדדים מכירים האחד את השני.

   

  תפריט ההגדרות של התוכנה פשוט ותכליתי, לא תמצאו כאן אין- ספור אפשרויות. כשהטלפון כבר מוגדר, תוכלו להפעיל את נעילת ופתיחת המחשב באמצעות הבלוטות‭,'‬ להגדיר כי ניתוק הקשר בין המכשירים יביא גם לכיבוי המסך וגם להעברת המחשב למצב שינה.

   

  בתפריט ההגדרות המתקדמות יותר תוכלו לקבוע את המרחק שבו ינותק הקשר בין המכשירים, להגדיר בנפרד גם את המרחק שבו יחודש הקשר, וכעבור כמה שניות ללא תקשורת בלוטות' תבוצע הנעילה. בתור גיבוי, תמיד אפשר גם להכניס את הסיסמה כדי לחזור ולהשתמש במחשב.

   

  השימוש ב‭Freeze-‬ פשוט וידידותי, והתוכנה נותנת דרך נוספת להגן על המידע שבמחשב, מעבר לשם המשתמש והסיסמה.

   

  להורדת התוכנה

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים