שתף קטע נבחר

היום: וינשטיין יקיים דיון ראשון בתיק ליברמן

היועץ המשפטי לממשלה ייפגש עם אנשי המחלקה הכלכלית בפרקליטות, יועציו, פרקליט המדינה ואנשי צוות החקירה המשטרתי. הוא יישמע את עיקרי הפרטים בתיק, אך לא צפוי לקבל הכרעות

התיק הכבד מובא לפתחו של היועץ החדש. היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה וינשטיין, יקיים היום (ה') - לראשונה מאז נכנס לתפקיד לפני כשבוע - דיון בעניינו של שר החוץ אביגדור ליברמן. הפרקליטות תציג בפניו את עיקרי חומר החקירה בפרשה, אך לא צפויות להתקבל החלטות מכריעות.  

 

וינשטיין ייפגש בלשכתו עם מנהלת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, עו"ד אביה אלף, ואנשי הצוות המלווים את החקירה. בפגישה ישתתפו גם פרקליט המדינה משה לדור, עוזריו של וינשטיין וחברי צוות החקירה המשטרתי, שעורך בימים אלה השלמות חקירה בפרשה.

 

באוגוסט 2009 המליצה המשטרה להעמיד לדין את השר ליברמן בעבירות של לקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים. מאז נמצא התיק בפרקליטות, ולפני כחודשיים מסרה מנהלת המחלקה הכלכלית סיכום ביניים ליועץ המשפטי דאז, מני מזוז.

 

מזוז, שלא הספיק להכריע בתיק, העביר "תפוח אדמה לוהט" לידיו של עו"ד וינשטיין, שכעת יידרש

לקבל החלטה בעניין. גורמים בכירים במערכת אכיפת החוק הבהירו, עם זאת, כי הפגישה מחר היא פגישה ראשונית בלבד ובמהלכה יוצגו בפני וינשטיין עיקרי החשדות והראיות נגד ליברמן.

 

הגורמים הבהירו כי ייקח לוינשטיין שבועות ספורים ללמוד את מלוא חומר החקירה בתיק, ועל כן לא צפויה הכרעה מצדו בחודש הקרוב. "צריך להבין שוינשטיין עוד חדש במערכת הגדולה של הפרקליטות וצריך ללמוד דברים רבים. הוא צריך ללמוד את התיק על בוריו וזה ייקח לפחות כמה שבועות", אמרו ל-ynet.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא צפוי לקבל החלטות. וינשטיין
צילום: גיל יוחנן
השאיר "תפוח אדמה לוהט". עם מזוז
צילום: גיל יוחנן
מומלצים