שתף קטע נבחר

גופה נחטפה בי-ם; "מסע אלונקות של 30 חרדים"

גופת צעירה נמצאה במבנה נטוש במאה שערים, ככל הנראה לא על רקע פלילי. כחצי שעה לאחר הגעת מד"א והמשטרה, הגיעו למקום עשרות חרדים, תקפו שוטרים, חטפו את הגופה ונמלטו. פרמדיק מד"א: "זה היה כמו מסע אלונקות של 30 חרדים"

מצוד בבירה: משטרת ירושלים מנהלת הערב (יום ד') מרדף אחר קבוצת חרדים, שחטפו את גופה של אשה שנמצאה במבנה נטוש בשכונת מאה שערים. זאת, ככל הנראה בשל התנגדותם לנתיחת הגופה.

 

סמוך לשעה 19:30, התקבל דיווח במד"א ובמשטרה על צעירה בשנות ה-20 לחייה שנמצאה ברחוב רבנו גרשום בשכונת מאה שערים, במבנה נטוש. אמבולנס של מד"א הגיע למקום, וביצע בה החייאה ללא הצלחה, עד שלבסוף נקבע מותה. למקום הגיעה גם ניידת משטרה, ובחקירה ראשונית של הממצאים התברר כי כי ככל הנראה, לא מדובר במוות שנגרם כתוצאה מאירוע פלילי.

 

ואולם, בכך לא הסתיימה הפרשה. כחצי שעה לאחר מכן, הגיעו למקום כמה עשרות חרדים. על פי המשטרה, הם תקפו את השוטרים, גרמו נזק לניידת משטרה, חטפו את הגופה ונמלטו. המשטרה הקפיצה כוחות נוספים לסיוע במציאת הגופה, ולפי שעה, המרדף נמשך.

 

שלום גליל, פרמדיק מד"א בירושלים, סיפר ל-ynet על התגלגלות האירועים. "זה התחיל במקרה של מחוסרת הכרה בת 25. הגענו למקום, כמה כוננים, ביצענו בה החייאה אך בסוף קבענו את מותה... חיכינו לרופא שיבוא להכין תעודת פטירה, ותוך כדי החל להתקהל בחוץ המון רב של חרדים".

 

"מסע אלונקות של 30 חרדים"

"לא אמרנו להם כלום אבל הם גילו שמדובר באישה וחששו מנתיחת הגופה. הרוחות החלו להתלהט, הודעתי לשוטר בפנים שזה המצב ושיזמין סיוע, אך הסיוע התעכב. בינתיים הגיעו זק"א להוציא את הגופה החוצה", סיפר ל-ynet.

 

ברגע זה התחיל מחזה אותו תיאר הפרמדיק כ"סוריאליסטי". "את חטיפת הגופה מהשוטר לא ראיתי, הוא סיפר שקיבל אגרופים בפניו, שהפילו אותו ושחטפו את הגופה עם האלונקה.

הסתכלתי החוצה וראיתי מסע אלונקות של 30 חרדים שרצים עם גופה מכוסה. הם צעקו: 'בנות ישראל- לא הפקר'". לדברי הפרמדיק, היה זה "מבצע מתוכנן היטב". שוטרים שהגיעו למקום נתקלו בקבוצה אחרת של חרדים, שבלבלו אותם והובילו אותם לכיוון השני. מסע האלונקות ברח למקום לא נודע.

 

אין זו הפעם הראשונה בתקופה האחרונה שמקרה מוות בעיר מתגלגל לעימות בין חרדים למשטרה. בעקבות רצח מאיר סוויסה באוגוסט האחרון בהוסטל בשכונת גאולה, התפרעו עשרות חרדים, וניסו למנוע את הוצאת הגופה מהזירה לצורך נתיחתה. החרדים יידו אבנים וברזלים לעבר השוטרים - שהגיבו ברימוני הלם. שמונה שוטרים וחרדי אחד נפצעו באורח קל, ונזק נגרם לניידת משטרה ולשני אופנועים. במקביל, התפרעו חרדים בכמה מוקדים נוספים בעיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרים במאה שערים (ארכיון)
צילום: גיל יוחנן
מומלצים