שתף קטע נבחר

בדקנו: מצלמת אולימפוס mju 9000

אולימפוס Stylus 9000 היא מצלמה קטנה ומעוצבת עם זום אופטי 10x גדול ומרשים. היא מתקשה בתנאי תאורה נמוכים ופחות תתאים למי שצריך וידאו

אולימפוס הצהירה בזמן השקת מצלמת ה-Stylud 9000 (או MJU 9000), שמדובר במצלמה הקטנה והדקה ביותר בין מצלמות הזום 10x. גוף המצלמה עשוי פלסטיק מבריק בשילוב פסי מגנזיום כסופים בצידיה, המקנים לה מראה מעוצב ודי אטרקטיבי.

 

לאורך הצד הימני בחזית המצלמה קיים פס בולט מעט, המסייע לאחיזה ומונע החלקה מהיד בזמן צילום. עדשת הזום הגדולה והארוכה מורכבת משלוש טבעות שחורות, המוקפות בקצה בפס מתכת כסוף ומבריק, והיא המרכיב המרכזי בחזית המצלמה.

 

מימדי ה- Stylus 9000 הם: 96 מ"מ רוחב, 60 מ"מ גובה ו- 31 מ"מ עומק, שמאפשרים להחליקה בקלות לכיס המכנסיים. משקלה, 185 גרם (ללא סוללה), גבוה יחסית למצלמה קומפקטית, אך היא עדיין קלה באופן יחסי ונוחה להחזקה גם ביד אחת.

 

מסך LCD בגודל 2.7 אינץ' מכסה את רוב שטח גב המצלמה ואינו משאיר מקום לעינית. בצד ימין תוכלו למצוא את גלגלת מצבי הצילום ושאר כפתורי התפעול.

 

בחלקה העליון של המצלמה לצד כפתור הצילום מצד ימין נמצא כפתור הזזה קטן לתפעול זום המצלמה. בתחילה הוא נראה לנו מעט מוזר ולא שגרתי, אך לאחר שהתרגלנו אליו גילינו שהוא נוח לשימוש.

 

למעט גלגלת המצבים, כל הכפתורים בגב המצלמה מוארים ונוחים לשימוש גם בסביבה חשוכה.

 

  • עוד ב-tigo: סקירת טלוויזיה JVC LT 42Z49 

 

פונקציות, ממשק ותפעול

אולימפוס שילבה במצלמה מספר טכנולוגיות לשיפור איכות התמונה כמו: מנגנון ייצוב תמונה למניעת טשטוש הנגרם מיידים רועדות, או אובייקט צילום בתנועה, מצב צילום אוטומטי אינטליגנטי, המסוגל לזהות את סצנת הצילום ולהתאים אליה את אחד ממצבי הצילום המובנים כמו: צילום לילי, מאקרו, פורטרט ועוד.

 

מנגנון לזיהוי פנים המסוגל לזהות עד 16 פני מצולמים וצילום פנורמי, המאפשר לחבר 3 תמונות לתמונה אחת המספקת זוית ראיה רחבה. בנוסף, קיים מנגנון הנקרא Perfect Fix המאפשר לתקן עיניים אדומות ולהאיר מקומות כהים בתמונה לאחר שצולמה.

 

תפריטי המצלמה גדולים, צבעוניים ונוחים לשימוש וההתמצאות בהם קלה ונוחה. במצב צילום אוטומטי iauto אין גישה לתפריטים.

 

בצידו הימני של גב המצלמה נמצאים מרבית כפתורי התפעול. למעלה נמצאת גלגלת מצבי הצילום הכוללת שש אפשרויות:

Intelligent auto – מזהה אוטומטית את הסצנה ובוחר את מצב הצילום המתאים.

Program mode (אייקון מצלמה) – צילום ידני כאשר תפריטי המצלמה פעילים.

SCN – בחירה מתוך 14 מצבי צילום כמו: פורטרט, נוף, לילה, ספורט ועוד.

Beauty – מחליק פני אנשים בתמונה.

וידאו (אייקון מסרטה) – לצילום קטעי וידאו.

Playback – לצפייה בתמונות שצולמו.

 

מתחת לגלגלת מצבי הצילום נמצאים 4 כפתורי הניווט, ובמרכזם כפתור אישור הפעולה. כפתורי הניווט משמשים גם לפונקציות נוספות כמו: למעלה – פיצוי חשיפה, שמאלה – מצבי מאקרו, ימינה – אפשרויות פלאש, למטה – טיימר לצילום עצמי.

 

מסך

למצלמה מסך LCD בגודל 2.7 אינץ' עם רזולוציה של 230,000 פיקסלים בדומה למרבית המצלמות בקטגוריה. קיימות 5 דרגות להתאמת בהירות המסך לתנאי תאורה שונים. אולימפוס שילבו במסך טכנולוגיה שפיתחו בשם היפר קריסטלי 3, האמורה לשפר צפייה במסך גם מול שמש ישירה.

 

הצפייה במסך מזווית שונות וחדות מוצלחת, וכמעט אין איבוד ניגודיות. כמו כן, המסך נראה טוב בסביבה עם תאורה נמוכה ומול שמש ישירה.

 

זמני תגובה

מרגע הדלקת המצלמה ועד האפשרות לצלם תמונה ראשונה מדדנו זמן מהיר של 2.2 שניות.

מרווח הזמן בין צילום לבין האפשרות לצלם תמונה נוספת: עם פלאש מדדנו 4.5 שניות, וללא פלאש 4.1 שניות, זמנים איטיים למדי.

Shutter lag -הזמן העובר בין הלחיצה ועד שהמצלמה שומרת את התמונה הוא 0.3שניות, עם פוקוס מקדים- די מהיר לקטגוריה.

 

איכות תמונה

בתנאי תאורה טובים תמונות שצילמנו התאפיינו אמנם בפירוט טוב, אך גם ברכות מסויימת. הצבעים טובים ומדוייקים ללא רווית יתר. פני המצולמים נראו לעיתים מעט חיוורות, אך עדיין מספיק קרובים לגוון מציאותי.

 

מצלמה מטפלת מצוין בבעיית עיניים אדומות, ולא נתקלנו בתופעה גם בצילומים בתנאי תאורה חשוכים עם פלאש. קיימות שתי אופציות לצילום מקרוב: מצב מאקרו, המאפשר צילום ממרחק מינימלי של 10 ס"מ, וסופר מאקרו לצילום ממרחק מינימלי של 1 ס"מ. צילום הסופר מאקרו הרשים עם פירוט וחדות מצוינים.


(צילום בסופר-מקרו) 

 

טווח ה- ISO של המצלמה, המאפשר להגדיר את רגישות החיישן לאור, נע בין 64-1600. בין הטווחים 64-100 התמונה נקייה מרעש, אך כבר ב- ISO 200 הרעש מתחיל להיות מורגש, ISO 400 די רועש ומשם והלאה התמונה לטעמנו כבר אינה שמישה. אפשר להסיק מהבדיקות שצילום בתאורה נמוכה די מוגבל ומתאפשר רק ב- ISO נמוך (64-200).

 

מצב Beauty די חביב, ומצליח להחליק מעט את פני המצולם ולטשטש קמטים ואדמומיות בעור. המצלמה שומרת גם את הצילום המקורי וגם את המוחלק.


(מצב ביוטי, מימין, ורגיל) 

 

צילום וידאו

דגם ה- stylus 9000 מאפשר צילום וידאו ברזולוציה של 640x480 פיקסלים או 320x240 בקצב של 30 או 15 פריימים לשנייה. ברמת המחיר של המצלמה היינו רוצים לראות אפשרות לצילום וידאו ברזולוצית HD, אך זו אינה קיימת בה.

 

הזום האופטי אינו פעיל בזמן צילום וידאו, אך קיימת אפשרות לשימוש בזום במעבר לזום הדיגיטלי הפחות איכותי. איכות קטעי הוידאו שצילמנו נעה בין סבירה למאכזבת. בתמונה הופיע רעש והיא התאפיינה בחוסר חדות.

 

עדשה וזום

למצלמה עדשה רחבה המקבילה ל- 28 מ"מ שתתאים לצילום קבוצות אנשים או צילומי נוף. היא מצוידת בזום אופטי, מרשים למצלמה קומפקטית בגודל 10x המאפשר לקרב אובייקטים מרוחקים בקלות ובנוחות.

 

עדשת המצלמה די איטית עם מפתח צמצם מקסימלי קטן יחסית של 3.2 - 5.9 המאפשר להכניס כמות אור קטנה מזו של מצלמות עם עדשה מהירה יותר, מה שיכול להקשות בצילום בתנאי תאורה נמוכים.

 

סוללה וזיכרון

למצלמה זיכרון פנימי צנוע של 45 מגה בייט איתו הצלחנו לצלם 19 תמונות. היא תומכת בכרטיסי זיכרון מסוג XD ו- MicroSD ואינה תומכת בכרטיסי SD הנפוצים. ה- MicroSD נפוץ בטלפונים סלולרים, ובמקרה שנגמר לכם הזיכרון תוכלו להשתמש בזה של הנייד באופן זמני.

 

ל- Stylus 9000 סוללת ליתיום איון נטענת, שלפי נתוני אולימפוס מאפשרת לצלם 250 תמונות לפני שהיא מתרוקנת. בבדיקות שלנו הצלחנו לצלם כמות די מאכזבת של קרוב ל-200 תמונות ומספר קטעי וידאו קצרים לפני שהסוללה התרוקנה.

 

סיכום

אולימפוס Stylus 9000 היא מצלמה קטנה עם זום אופטי 10x גדול ומרשים. היא מצלמת תמונות באיכות טובה בתנאי תאורה טובים, אך מתקשה בתנאי תאורה נמוכים ומאתגרים יותר. עיצובה יפה והיא בנויה היטב, אך זמני התגובה שלה איטיים מעט והיא פחות תתאים למי שצילום וידאו חשוב לו.

 

Olympus Stylus 9000

ציון:


 

בעד: זום אופטי 10x, יפה ובנויה טוב, נוחה לשימוש, פונקציות נחמדות, מסך טוב

נגד: צילום וידאו מאכזב, מעבר בין צילום לצילום הבא איטי, מתקשה בתנאי תאורה נמוכים, זמן סוללה קצר, אין אפשרות להשתמש בזום האופטי בצילום וידאו

 

הפצה: אלודה

 

מחיר: 1,160 שקלים

 

מפרט טכני

רזולוציה: 12 מגה פיקסל

זום אופטי: 10x

גודל חיישן: 1/2.33 אינץ'

מפתח צמצם: F3.2 (W) / F5.9 (T)

רגישות ISO – 64-1600

זיכרון פנימי: 45 מגה בייט

כרטיסי זכרון: xD Picture card, MicroSD

מסך: LCD, 2.7 אינץ', 230,000 פיקסלים

סוללה: ליתיום איון נטענת

מימדים: 96x60x31 מ"מ

משקל: 185 גרם (ללא סוללה)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולימפוס mju 9000
באדיבות אתר טיגו
בשיתוף טיגו
מומלצים