שתף קטע נבחר

ניצל מקריסת המנוף: "היה פיצוץ וברחנו החוצה"

רונן לן שהה בתוך החנות שבבעלותו, בעת שעגורן מאתר הבנייה הסמוך בנווה נאמן קרס על המבנה, שנמצא בסכנת קריסה. עד ראייה לאירוע סיפר ל-ynet: "אנשים נמעכו תחת הברזלים. ביום חול היו עלולים להיות הרבה יותר נפגעים"

"לא הבנתי מה קורה. קראתי לעובד ורצנו החוצה, צריך לראות כדי להאמין". כך, כשהוא מתקשה לעכל את מימדי הסכנה שנשקפה לו, תיאר בצהריים (יום ו') רונן לן, בעליה של חנות לציוד גינון בהוד השרון, את הרגע שבו קרס העגורן מאתר בנייה סמוך אל תוך מבנה העסק שלו, וגבה את חייו של נהג טרקטור באתר הבנייה הסמוך. בתאונה נפצעה אנוש גם מפעילת המנוף.  

 

לן הגיע הבוקר לחנות שבנווה נאמן לעוד יום עבודה שגרתי. "היינו שם רק אני והעובד, בגלל השעה המוקדמת לא היו לקוחות", אמר לן והוסיף: "פתאום שמענו רעש מוזר. בהתחלה לא הבנו מה קרה ואז נשמע פיצוץ חזק. העובד ואני רצנו החוצה במהירות, ומה שראינו שם היה מפחיד מאוד".  

 

גם לאחר סיום הטיפול באירוע, לא יכול היה לן לשוב לשגרת העבודה שלו. מבנה החנות נפגע קשות מעוצמת פגיעת העגורן ונגרמו לו נזקים רבים, עד כדי חשש שיקרוס. לפיכך, גם כעת לא ברור מה יעלה בגורלה של החנות.

 

בני אסליזדה מהוד השרון נסע הבוקר לכיוון פתח תקווה והבחין בהתרחשויות. "תוך כדי הנסיעה, ראיתי לנגד עיניי את העגורן נוטה הצידה ונופל לעבר הרחוב והמבנים", סיפר ל-ynet והוסיף: "הייתי בטוח שיש נפגעים. מיד עצרתי את הרכב בצד ורצתי למקום כדי לעזור".

 

לדבריו, "כשרואים עגורן נופל ויודעים שיש אנשים במקום זה לא נעים ומפחיד. אחר כך ראיתי שיש פצועים ומכוניות שנמעכו תחת ברזלי המנוף. ביום רגיל יש הרבה תנועה במקום, גם של תלמידים שהולכים לבתי הספר בסביבה. אפשר להניח שאם זה היה קורה ביום חול, היו הרבה יותר נפגעים".

 

מקריסת המנוף נפגעו בין היתר כבלי חשמל של מתח גבוה הקבורים בעומק של מטר וחצי באדמה. למקום הוזעקו צוותים של חברת חשמל שחידשו את הזרם. תיקון הנזק לכבל התת-קרקעי יימשך בסוף השבוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת האירוע, בהוד השרון
צילום: ינון אופנהיים
"אנשים נמעכו תחת הברזלים"
צילום: עידו ארז
מומלצים