שתף קטע נבחר

הכנסייה הקתולית בגרמניה: 94 נחשדו בהתעללות

תלמידים לשעבר בבית ספר קתולי בברלין טענו בחודש שעבר כי עברו התעללות מינית במוסד - ומאז צצות עוד ועוד תלונות דומות. דר שפיגל מדווח כי למרות שרק שלושים הועמדו לדין, מאז 1995 נחשדו 94 עובדים של הכנסייה בהתעללות

על רקע פרשת התעללות מינית שמסעירה את גרמניה, השבועון "דר שפיגל" מדווח כי מספר המקרים של התעללות מינית על-ידי כמרים ואנשי הכנסייה הקתולית במדינה הוא גבוה בהרבה ממה שדווח עד כה.

 

לפי סקר של המגזין, שעליו השיבו 27 בישופים, יותר מ-94 כמרים ועובדים בכנסייה נחשדו בהתעללות מינית מאז שנת 1995. זאת, למרות שרק 30 הועמדו לדין מאז. נכון לעכשיו, עשרה עובדים של הכנסייה הקתולית בגרמניה מואשמים בהתעללות מינית.

 

הדיווחים על תקיפה מינית של תלמידים בידי כמרים קתולים עוררו סערה בגרמניה בשבועות האחרונים.

יותר מעשרים תלמידים ב"קניסיוס קולג", בית ספר קתולי פרטי בברלין, התלוננו על כך שמוריהם, אנשי מסדר הישועים, התעללו בהם מינית. תלמידים אחרים בבתי ספר ברחבי המדינה דיווחו גם הם על התעללות מינית בידי הכמרים שלימדו אותם.

 

במכתב ששיגר בסוף החודש למאות בוגרים של בית הספר, כתב מנהל "קניסיוס קולג", קלאוס מרטס, כי שבעה תלמידים לשעבר התלוננו על כך שעברו התעללות מינית בידי שני מורים בשנות השבעים והשמונים. הוא סיפר כי התלמידים, כולם זכרים, היו בני 13 כשההתעללות החלה וכעת הם בני כ-40.

 

במסיבת עיתונאים שקיים ימים ספורים לאחר מכן, הודיע מרטס כי 13 תלמידים נוספים התלוננו על התעללות בידי שני המורים, שכבר אינם מלמדים במוסד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית הספר הקתולי בברלין
צילום: AFP
מומלצים