שתף קטע נבחר

מחוזרי ליכוד בקדימה: לבני התרככה, לא פורשים

חברי כנסת שהוזכרו כמי שעשויים לעזוב את מפלגתה של לבני לטובת הליכוד, אומרים כי היא שינתה דרכיה והפכה קשובה בהרבה. בעקבות זאת, לדברי אחד מהם, רבים מאלה ששקלו לפרוש ויתרו על הרעיון. מקורבי מופז: "הוא טיפס על עץ גבוה, קשה להאמין שיישאר"

ההערכה הרווחת במערכת הפוליטית היא כי מאמציו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפלג את קדימה לא הגיעו לסיומם, וכי במוקדם או במאוחר יימצאו לפחות שבעה חברי כנסת שירצו לעזוב את מפלגתם. אלא שבאופן מפתיע, חברי כנסת ששמותיהם הוזכרו כמי שעשויים לפרוש ולעבור לליכוד, מדווחים כי בשבועות האחרונים החליטו "לשמור מרחק מכל מה שקשור לפרישה מקדימה".

 

על פי אותם ח"כים, יושבת ראש קדימה, ציפי לבני, חיזרה אחריהם במרץ, והשקיעה בתקופה האחרונה "מאמצים גדולים

כדי לקרב את האנשים, להרגיע את הרוחות ולהיות הרבה יותר קשובה. היא הרבה יותר מתונה ורכה ממה שהייתה, הרבה יותר משתפת, וחלק מחברי הכנסת שחשבו לעזוב - ירדו מהרעיון".

 

אחד מאותם חברי כנסת סיפר ל-ynet כי "אני עדיין חושב שאנחנו צריכים להיות בממשלה, אבל יש שינוי בתוך קדימה בכל מה שנוגע ללבני. ציפי הרבה פחות כוחנית ממה שהייתה, הרבה פחות בוטה. היא עושה מאמצים גדולים לקרב אותנו. לא כל הבעיות נפתרו, ולא את כל הבעיות אפשר לפתור מול לבני, אבל חל שינוי והוא מורגש. אני שומע את זה גם מחברי כנסת אחרים שהיו אמורים לעזוב, ושכרגע שומרים מרחק מהעניין".

 

אין פריימריז? "אולי מופז יפרוש גם מהפוליטיקה"

בתוך כך, גוברות בקדימה הספקולציות סביב עתידו הפוליטי של שאול מופז. חברי כנסת מהמפלגה, שאינם נמנים עם תומכיה של יושבת הראש ונחשבים למוקרבי מופז, העריכו בסוף השבוע כי "מופז טיפס על עץ גבוה מדי, ויהיה לו מאוד

קשה להישאר בקדימה לנוכח התנגדותה של לבני להקדים את הפריימריז".

 

אחד מחברי הכנסת האלה אמר כי "היום כבר ברור שהדרישה שלו להקדמת הפריימריז לא תתקבל". לכן, העריך, "או שמופז יפרוש מקדימה או שיפרוש לגמרי מהחיים הפוליטיים, אם יבין שאין לו סיכוי להחליף אותה בקרוב. קשה לראות אותו ממשיך במפלגה ומחכה לתורו".

 

גם חברי הכנסת שתמכו בעבר במופז אמרו בשיחות סגורות כי הם חוששים מהאפשרות שיעמוד בראש המפלגה. "אנחנו רואים סקרים, והמצב שלו לא טוב", אמר בכיר בקדימה. "כרגע הוא נמצא במצב שאין לו רוב בסיעה להקדמת הפריימריז, וגם המנהיגות שלו במצב לא טוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. "הרבה יותר קשובה"
צילום: לואיז גרין
מופז. "המנהיגות שלו לא במצב טוב"
צילום: צפריר אביוב
מומלצים