שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  משליך הנעל נשאר במעצר: "עשו לי קומבינה"

  פיני כהן, משליך הנעל על הנשיאה ביניש, יישאר במעצר עד תום ההליכים. בזמן הקראת ההחלטה התפרץ וזעם על "שבע שנים של התעללות", אך השופט לא התייחס וקבע: "הוא השליך נעלו גם על שלטון החוק. המסוכנות ממנו חמורה ביותר ורב מימדית"

  בית משפט השלום בירושלים האריך היום (א') את מעצרו של פנחס כהן, המואשם כי זרק נעל על נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, עד תום ההליכים נגדו. בהחלטתו כתב השופט אלכסנדר רון כי כהן אמנם השליך את נעלו לעבר הנשיאה ופגע בה - "אך באותה עת השליך כהן את נעלו גם לעבר בית המשפט העליון ושלטון החוק, וניסה לפגוע גם בהם".

   

  פיני כהן בבית המשפט, היום (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הנעל המעופפת - כתבות אחרונות ב-ynet:

   

  כהן, שבאחד הדיונים הקודמים בהארכת מעצרו כבר הספיק להביע חרטה על השלכת הנעל, בהחלט אינו חוזר בו מהאשמותיו כלפי מערכת המשפט, והיום חזר עליהן שוב - אם כי גם הפעם לא היטיב לשטוח את טענותיו באופן נהיר במיוחד. "סליחה כבוד השופט, אני רוצה לדבר", התפרץ כהן באמצע הקראת ההחלטה. "לא נתנו לי לדבר, גנבו לי את הדיון. רציתי לספר עכשיו את כל הקומבינה שעבדו עליי בראשות נשיאת בית המשפט העליון. ככה השתיקו אותי ארבע שנים". השופט לא התייחס לדבריו של כהן ולא איפשר לו להמשיך דבר.


  "המשטרה פרצה לי לאוטו וגנבה לי מסמכים" (צילום: גיל יוחנן)

   

  לאחר הדיון המשיך כהן לשטוח בפני אמצעי התקשורת את טענותיו, שנחשפו לראשונה ב-ynet, לפיהן נרקמה נגדו קנונייה משפטית במסגרת הליכי תביעת המזונות שהגישה נגדו גרושתו. הוא חזר על טענותיו כלפי השופט פיליפ מרכוס, שדן בעניינו, "והנשיאה הייתה קשורה גם לעניין". עוד הטיח: "שבע שנים מתעללים בי, המשטרה ניסתה להכשיל אותי - פרצה לי לאוטו וגנבה לי מסמכים".

   

  עו"ד יהל בן עובד, המייצגת את כהן יחד עם עו"ד בועז ראובן, ניסתה לשכנע את בית המשפט כי ניתן לשחררו למעצר בית: "אנו סבורים שהיה במקרה הזה מקום לבחון אפשרות של שחרור לחלופת מעצר ממשית, כפי שנעשה בתיקים חמורים יותר, ולא לקבוע קביעה גורפת לפיה אין במקרה הזה אפילו לשקול אפשרות חלופת מעצר".

   

  אולם השופט רון לא נענה לבקשה, וכתב בהחלטתו: "השלכת הנעל כמוה כבעיטה". לדבריו, כהן "התיר לעצמו לנסות ולבעוט בבית המשפט העליון, בשלטון החוק, וממילא במדינת ישראל ובאזרחיה. אין הדעת נותנת שיקל בית המשפט ראש בדבר. על בית המשפט לומר את דברו בקול צלול וחד משמעי. המסוכנות מכהן חמורה ביותר ורב מימדית, ובנסיבות אלה אין מקום לכל חלופת מעצר".

   

  עוד כתב השופט רון בהחלטתו כי הנעל הושלכה בכוונה פוגענית לעבר פניה של הנשיאה, "אשה נכבדה שכבר אינה צעירה, ופגיעה בה עלולה הייתה להיות הרת אסון".
  הוא המשיך וכתב כי מסוכנותו של כהן נלמדת לא רק מ"מעשיו הנלוזים", אלא גם מהנסיבות שבהן בוצעו, לנגד עיני גורמי האבטחה שהיו במקום ותוך הפגנת זלזול בוטה בהם ובתפקידם. לדברי השופט, בנסיבות אלה ניתן לקבוע ש"מורא אנשי החוק לא חל על כהן", ונוכחותם אינה מהווה בשבילו גורם מרתיע.

   

  עוד כתב השופט כי הנסיבות מצביעות על כך שכהן הגיע לבית המשפט העליון לאחר תכנון מוקדם ולאחר כוונה שהתגבשה בלבו מבעוד מועד. לבסוף הזכיר כי כבר ב-2006 נקט כהן אלימות כלפי עורך דינו, וגם אלימות כלפי העורך דין כרוכה בפגיעה במערכת המשפט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  כהן בדיון היום. "סליחה, אני רוצה לדבר"
  צילום: גיל יוחנן
  ביניש לאחר התקרית. "אשה נכבדה שכבר אינה צעירה"
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים