שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לראשונה בישראל: גלולות זקפה ברשת

  אם אתה לא יכול להילחם בהם - הצטרף אליהם. ל"פייזר" נמאס מזייפני הויאגרה ברשת - והיא מצטרפת למשחק. באישור חריג של משרד הבריאות, משיקה היום החברה אתר אינטרנט חדש שדרכו ניתן יהיה לרכוש את תרופת הזקפה. לפי סקר חדש, רק 17% מהסובלים מבעיות בתפקוד המיני פונים לרופא כדי לקבל מרשם. מנכ"ל פייזר: "מחסום הבושה מהווה בסיס מצוין לזייפנים"

  לראשונה בישראל, ניתן מהיום (א') לרכוש את התרופה ויאגרה לשיפור התפקוד המיני גם ברשת. בחברת התרופות פייזר, יצרנית התרופה, מקווים להילחם כך בזיוף התרופה הפופולרית ומכירתה על-ידי גורמים שונים באינטרנט. עם זאת, מכירת התרופה ברשת מחייבת מרשם רופא - אחת הסיבות המרכזיות לשגשוג שוק התרופות המזופות, בשל גורם הבושה של הצרכן. מנתונים שהציגה החברה היום, רק 17% מהסובלים מבעיות בתפקוד המיני פונים לרופא ונוטלים מרשם. השירות החדש של פייזר אינו מסיר את המחסום - וצרכנים פוטנציאליים יצטרכו לפקסס את מרשם הרופא לחברה, או לסרוק אותו ולמסור אותו לידי השליח שיביא להם את התרופה.

   

  "מחסום הבושה - בסיס מצוין לזייפנים"

  היקף מכירת ויאגרה מזויפת בישראל מוערך במיליוני דולרים. הוא זהה, ואולי אף עולה על היקף מכירת התרופה המקורית. בשנתיים החולפות נתפסו קרוב לחצי

  מיליון כדורים מזויפים, וההערכה היא שמדובר בעשירית משוק התרופות המזויפות בארץ. ישראל ממוקמת בין עשר המדינות שבהן נמכרות הכי הרבה תרופות מזויפות.

   

  "למרות שעבר כבר עשור מאז השקת הויאגרה, וכולם מדברים על אין אונות, יש עדיין מחסום בושה כבד. מחסום הבושה מהווה בסיס מצוין לזייפנים", הסבירה עפרה פיינמסר, מנכ"ל פייזר ישראל, בעת השקת השירות האינטרנטני החדש. עוד טענה כי הענישה בישראל על זיוף תרופות - חצי שנת מאסר בלבד - אינה מרתיעה את הזייפנים. בפייזר הציגו תוצאות של סקר, לפיו שליש מהגברים לא יודעים שויאגרה היא תרופת מרשם ואילו כמעט שני שליש מהגברים היו מעדיפים לרכוש ויאגרה מקורית באינטרנט. לדברי פיינמסר, "מנצלים את העובדה שהגברים שפונים לאינטרנט לא יודעים שמדובר בתרופה שאינה מקורית, וכך השיטה משגשגת ופורחת".

   

  "60% מהתרופות המזויפות לא מכילות את החומר הפעיל"

  ד"ר צבי שכנר, אורולוג בכיר במרפאה לתפקוד מיני בחיפה, הסביר כי "ישראל היא גן עדן לזייפני תרופות. התרופות המזויפות מכילות הרבה חומרים רעילים, ביניהם רעל עכברים, חומרים ממריצים, מתכות כבדות ועוד". מנתונים שהציג עולה כי 60% מהתרופות המזויפות נמכרות ללא כל חומר פעיל, ורק ב-7% יש את החומר הפעיל במינון נכון. הוא ציין עוד כי נטילת ויאגרה ללא מרשם ביחד עם תרופות נוספות, ובהן תרופות לטיפול בבעיות בערמונית עלולה להיות מסוכנת, ואף לגרום למוות.

   

  "אנשים מאמינים שהם קונים באינטרנט את הדבר האמיתי, מתוך מבוכה ובושה. היום גם רופא משפחה יכול לרשום ויאגרה, אבל גם אם פונים כבר לרופא, יש לעתים מחסום בושה גדול לעמוד בבית מרקחת". לפי נתונים שהציגה פייזר, בחודש דצמבר האחרון נרשמו באתר גוגל 18,000 חיפושים אחר התרופה

  ויאגרה, כאשר 6 מתוך 10 התוצאות הראשונות מובילות לאתרים שבהם נמכרת ויאגרה מזויפת.

   

  באתר החדש ניתן יהיה לרכוש ויאגרה דרך בית המרקחת המקוון של חברת טלפארמה. מכירת תרופות באינטרנט אושרה על ידי משרד הבריאות לפני שבע שנים, אך לא מומשה על ידי קופות החולים, והייתה קיימת עד כה רק עבור קהל של נכי משרד הביטחון. כעת היא תתאפשר גם לכל מי שיחצה את מחסום הבושה ויפנה לרופא כדי לקבל מרשם. המחיר באתר עומד על כ-55 שקלים לכדור, בהתאם למינון.  

   

  הקמפיין לבית המרקחת האינטרנטי יתנהל תחת הסיסמא "מהיום אפשר להשיג סקס טוב באינטרנט", ו-"אתה לא צריך לקום מהכסא כדי להינות מסקס טוב".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רק 17% נוטלים במרשם. ויאגרה
  צילום: שלום בר טל
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים