שתף קטע נבחר

בוטלה חלוקת צווי פינוי לתושבי "בית יהונתן" בי-ם

היום היו אמורים להגיע פקחים לבית שבלב סילוואן. תושבי הבית, בן שבע קומות, לא מתכוונים לשבת בחיבוק ידיים, אך מבטיחים לא לנהוג באלימות: "יבואו הרבה אנשים על מנת להפגין בצורה שאינה אגרסיבית. הם הולכים לשיר ולרקוד"

בית יהונתן - הסוף? בוטלה חלוקת צווי הפינוי והאיטום בבית יהונתן בשכונת סילוואן שבמזרח ירושלים. מהעירייה נמסר שהם פועלים לפי הנחיות המשטרה. היום (ב') היו אמורים להגיע פקחים כדי לחלק צווי פינוי לתושבי הבית. 

 

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "בניגוד לפרסומים לא תואמה היום כל חלוקת צווים בכפר סילוואן מטעם עיריית ירושלים מול משטרת המחוז. כל פעילות מסוג זה חייבת להיות מתואמת, ופעילות זו לא תואמה מול כל גורם משטרתי".

  

התושבים צפויים היו לקבל התרעה של שבעה ימים לקראת הפינוי. עם זאת, אין זו המילה האחרונה במאבק על תושבי הבית היהודי, שניצב בלב סילוואן. ל-ynet נודע כי בימים אלו "מתבשל" תהליך של ניסיון לאשר את התב"ע על הבניין בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, דבר שעשוי בסופו של דבר לאשר - בדיעבד - את חוקיותו.

 

בית יהונתן הינו מבנה בן שבע קומות, שנבנה ללא היתר בשנת 2004, ובו גרים מתיישבים יהודים הקשורים לעמותת "עטרת כהנים". על אף הערעורים הרבים, בתי המשפט על כל ערכאותיהם קבעו כי יש לממש את צו הפינוי והאיטום שהוצא נגדו. בשבוע שעבר הודיע ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, כי יפעל לביצוע צו האיטום - אך במקביל יבצע את הצווים שהוצאו לבנייה הלא-חוקית של מאות בתי ערבים באזור.

 

מקורבים לדיירי הבניין מסרו אמש ל-ynet כי "יבואו הרבה אנשים על מנת להפגין בצורה שאינה אגרסיבית, ולחזק את הדיירים. הם הולכים לשיר, לרקוד ולהביע את אשר על ליבם".

 

"זה נראה כמו מהלך של רדיפה ליחסי ציבור", אמר ל-ynet עו"ד חיליק גוטמן, המייצג את תושבי הבית. "למיטב ידיעתי, ההליך המשפטי עוד לא הושלם, וראיתי את ההתחייבות של ראש העיר ברקת, שפנה ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליט המדינה - בתביעה שהפינוי יבוצע רק כאשר כל צווי ההריסה האחרים שהוצאו בסילוואן ימומשו, כך

שנראה שהסכנה היא לא מיידית ומעשית". נציג הדיירים הוסיף כי "צריך לנהוג בשוויוניות" בין בית יהונתן לבנייה הבלתי חוקית של הערבים תושבי השכונה.

 

אם אפשרות זו לא תעלה בידי המעוניינים בהצלת "בית יהונתן", ייאלץ ברקת, שמתנגד בתוקף למימוש צו בית המשפט לפינוי ואיטום הבניין להסתמך, באופן אירוני למדי, על ארצות-הברית ויתר העולם שיטרפדו את המהלך. גורמים בעיריית ירושלים טוענים כי עצם העובדה שראש העיר קשר את גורל "בית יהונתן" בגורלם של מאות מבנים בלתי חוקיים של ערבים בשכונה, יגרמו לכך שהמהלך כולו יתבטל, בשל המציאות המדינית הרגישה בירושלים.

פורסם לראשונה 08/02/2010 00:22

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית יהונתן בסילוואן
צילום: AP
ברקת. האמריקנים יחלצו אותו?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים