שתף קטע נבחר

ארה"ב לועגת ל'שליפים' של פיילין: חזרה לכתה י'?

כלי תקשורת ובלוגרים עושים מטעמים מהחשיפה שפיילין שרבטה סיסמאות על כף ידה לקראת הופעתה בכינוס "מסיבת התה"

מושלת אלסקה לשעבר הפכה למושא לביקורת ולעג אחרי שנחשף כי כתבה לעצמה "שליפים" על כף היד במהלך נאומה המתוקשר בסוף השבוע. מבקריה של שרה פיילין טענו כי החלטתה לשרבט כמה מילים כהכנה לדבריה מוכיחה שהפוליטיקאית הבכירה למעשה לא יודעת מה הם העקרונות שלה.

 

התקרית המביכה. פיילין קוראת מכף ידה

 

פיילין הופיעה בסוף השבוע בכינוס הלאומי של תנועת "מסיבת התה" במדינת טנסי, שם היתה הנואמת המרכזית. הרפובליקנית הבכירה, הנחשבת למועמדת פוטנציאלית להתמודד לנשיאות, תקפה את הנשיא הדמוקרטי, ברק אובמה, בשל נטייתו להשתמש בטלפרומטר במהלך נאומיו. "כשאתה אפס משלוש אתה צריך להפסיק להרצות ולדבר מטלפרומפטר, ולהתחיל להקשיב", אמרה.

 

אולם אמש נחשף כי לפני הנאום כתבה פיילין על כף ידה את המילים "אנרגיה", "מסים" ו"לרומם את הרוח האמריקנית". ניתן לראות גם את צמד המילים שנמחק "קיצוץ בתקציב". האתר "הפינגטון פוסט" דיווח כי המלים למעשה לא שימשו אותה בנאום, אלא רק לאחריו כאשר השיבה לתשובות מהקהל. בשלב זה היא אף הציצה לא פעם בכף ידה.

 

בעקבות הפרסום זוכה פיילין לביקורת חריפה באתרי אינטרנט רבים. אדם ריימונד כתב ב"ניו יורק מגזין" כי "פיילין הרוויחה כסף רב מהנאום, אך היא לא היתה מסוגלת לצלוח אותו ללא כמה מילים שנכתבו על ידה".


פיילין והעדות המרשיעה בכף ידה השמאלית (צילום: AP)

 

ב"הפינגטון פוסט" כתבו כי העובדה שהיא השתמשה ב"שליפים" מעידה על בעיה. "היא כלל לא כתבה דברים ספציפיים, אלא רק רעיונות כלליים שהיא תומכת בהם.

ניתן להסיק מכך שמי שיכולה להתמודד לנשיאות למעשה לא זוכרת מה הם עקרונות הליבה שלה והיא זקוקה ל'שליפים' כששואלים אותה שאלות פשוטות לגבי עמדותיה", נכתב.

 

הבלוג הליברלי הסאטירי "פייר-דוג-לייק" כתב בזלזול: "אל תאשימו אותה בניסיון להשתמש בשיטה אמריקנית מוכרת במקום איזה מכשיר מתוחכם שנוצר בחו"ל". האתר TMZ לגלג אף הוא למושלת לשעבר בדיווחו על התיעוד המביך: "שרה פיילין חזרה לשיעור ביולוגיה בכתה י'".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תחת ביקורת. פיילין
צילום: AP
מעדיף טלפרומטר. אובמה
צילום: AP
מומלצים