שתף קטע נבחר

שדרוג טיסות ח"כים: ועדה ציבורית קבעה ההיפך

יו"ר הוועדה הציבורית לקביעת שכר ותשלומים לחברי הכנסת, פרופ' ראובן גרונאו, הופתע לשמוע שכל הח"כים ישודרגו בטיסות. הוא המליץ לשדרג רק בטיסות הארוכות

הטיסות המפנקות והסערה. שעות אחדות לאחר שפורסם ב-ynet כי הכנסת תשדרג את חברי הבית למחלקת עסקים בטיסות, מתברר כי הוועדה הציבורית לקביעת שכר ותשלומים לחברי הכנסת המליצה רק לאחרונה שח"כים ישודרגו למחלקת עסקים רק בטיסות הנמשכות מעל 6 שעות. יש לציין כי בכנסת לא עשו עד כה יותר מדי עם המלצת הוועדה. למרות פניית ynet לכנסת טרם התקבלה תגובה. 

 

הבוקר הופיע יו"ר הוועדה הציבורית, פרופ' ראובן גרונאו, בוועדת הכנסת שדנה בנושא אחר, ונדרש גם לנושא זה. בצאתו מהישיבה סיפר, כי לאחרונה התברר שאין נוהל מוסדר לנסיעות חברי כנסת. "לגבי נסיעות לטווח ארוך ח"כים נוסעים במחלקת עסקים, לטווחים יותר קצרים חלקם נוסעים במחלקת עסקים וחלקם במחלקת תיירים".

 

הוא ציין כי כדי להסדיר את הנושא, שהיה מטופל על ידי הממונה על הנסיעות בכנסת, הציעה הוועדה נוהל. לדבריו, הנוהל שהוצע היה "אימוץ הקריטריון שקובע שלענייני שכר והטבות, יש דמיון בין חברי הכנסת והמנ"כלים. דהיינו - התקשי"ר קובע בצורה ברורה שמנכ"לים בנסיעות מעל שש שעות יטוסו במחלקת עסקים, ונסיעות של פחות משש שעות יהיו במחלקת תיירים. המלצנו לוועדת הכנסת לאמץ את הנוהל. זה היה לפני שלושה שבועות".

 

לדבריו, "יו"ר ועדת הכנסת קיבל את המלצתנו וביקש זמן לחשוב על זה ולהתייעץ. הופעתי מאוד לשמוע שמנכ"ל הכנסת, בין אם במודע ובין

 אם שלא במודע להמלצתנו, החליט להפעיל את נסיעות מחלקת העסקים על כל חברי הכנסת באשר הם ייסעו. לנו הייתה המלצה אחרת". הוא אמר כי "אם מנכ"ל יכול לנסוע ללונדון במחלקת תיירות, חשבנו שאולי גם ח"כים יכולים".

 

יש לציין כי יו"ר הוועדה, ח"כ יריב לוין (ליכוד), הצטרף גם הוא לביקורת נגד המהלך: "חבל שהוועדה הייתה צריכה לשמוע על זה בתקשורת, ראוי שעל נושא שכזה יקויים דיון ראוי והולם". ח"כ לוין אמר כי כאשר התקבלה המלצתו של פרופ' גרונאו, היא הועברה לקבלת התייחסות מצד יו"ר הכנסת בטרם היא תובא לדיון הוועדה.

 

מוקדם יותר הודיע חבר הכנסת אילן גילאון (מר"צ) כי מתנגד להחלטה לשדרג את כרטיסי הטיסה של חברי המשכן למחלקת עסקים וכינה אותה "פריבילגיה בזבזנית". "אנו נבחרנו בזכות, אך אין זה אומר כי יש לנו את הזכות להיות מורם מעם. מדובר בהחלטה מיותרת לחלוטין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוין. הצטרף לביקורת
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
גילאון. החלטה מיותרת
צילום: ירון ברנר
מומלצים