שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  hp Photosmart Plus: מדפסת מלאה בהפתעות

  hp מציגה בת חדשה לסדרת מדפסות הפוטו שלה - בעלת מסך מגע, אפשרויות מתקדמות, שילוב של ביצועים וחיסכון והפתעה מרעננת בתחום הדיו. לעומת זאת, יש לה גם כמה חסרונות מורגשים

  ה- Photosmart plus היא מדפסת רשת משולבת המכילה סורק ומכונת צילום, אך אינה מכילה פקס או ADF. כמשתמע משמה, המדפסת משתייכת למשפחת מדפסות הפוטו של hp, וזהו למעשה יעודה העיקרי.

   

  את התמונות ניתן לשלוף בקלות מרוב כרטיסי הזיכרון על ידי הכנסתם לחריצים המתאימים, או על ידי חיבור מצלמה התומכת בחיבור PictBridge. המדפסת מצויידת במסך מגע בגודל 2.3 אינץ' השולט על כל תפקודי המדפסת, ובין היתר מאפשר להציג את התמונות מכרטיס הזיכרון ולשלוח אותן ישירות להדפסה – ללא צורך במחשב.

   

  מעבר לכך שהמדפסת יודעת לשלוף צילומים ולהדפיסם מתוך כרטיס הזיכרון היא מאפשרת לעבוד גם בכיוון ההפוך – הכניסו כרטיס זיכרון, שימו תמונה על הסורק ובחרו בסריקה אל הכרטיס, והמדפסת תשמור את התמונה על גבי כרטיס הזיכרון.

   

  משתמשי חלונות 7 וויסטה המשתמשים בסרגל הווידג'טים יגלו כי נוסף להם קיים ווידג'ט המאפשר הדפסה מהירה של תמונות – כל שיש לעשות זה לגרור תמונה אל הווידג'ט וההדפסה יוצאת לדרך.

   

   

  מלבד הפעולות הסטנדרטיות של הדפסה, סריקה ושכפול מכילה המדפסת לא מעט הפתעות, אותן ניתן למצוא בתפריט תחת Quick forms. מאפיין זה מאפשר להדפיס שלל דפים בקטגוריות מוגדרות מראש לשלל משימות שימושיות.

   

  כך למשל, ניתן להדפיס עמוד צ'ק ליסט המכיל שורות, שבצידן תיבת סימון ועליהן ניתן לרשום לאחר מכן משימות. לחילופין ניתן להדפיס נייר שירטוט, נייר שורות (לקלסר), נייר תווים ואפילו שלל משחקים כגון סודוקו, מבוכים וכו'.

   

  התקנה

  hp נודעת בפשטות ההתקנה של המדפסות שלה ואכן, תהליך ההתקנה של ה- Photosmart Plus פשוט וקל. לאחר שחיברנו את המדפסת לחשמל והכנסנו את מחסניות הדיו עברה המדפסת למצב כיול והכנה, שבסופו הודפס עמוד הכיול. תהליך זה לוקח כחמש דקות, במהלכן יוצג על המסך שעון עצר הסופר לאחור.

   

  תהליך הכיול אוטומטי כמעט לחלוטין, והמעורבות היחידה של המשתמש היא בהעברת הדף ממגש ההדפסה אל הסורק. כאן לא תאלצו להקליד מספרים ולהשוות בין תמונות כמו ב- Canon pixma mx860 אך התהליך גם אינו אוטומטי לחלוטין כמו ב-Epson Stylus TX600F, לדוגמה.

   

  חידוש מרענן במדפסת זו בוצע בתחום הדיו. במשך שנים רבות הכילו המדפסות של HP שני מכלי דיו - האחד שחור והשני צבעוני. כאן לעומת זאת קיבלנו ארבעה מיכלי דיו לפי אינדקס ה cymk (סיאן, צהוב, מג'נטה ושחור). המעבר לארבעה ראשי דיו במיוחד במדפסת פוטו הוא מהלך נבון, מכיוון שלא צריך להחליף את כל ראש הדיו רק בגלל שאחד הצבעים נגמר.

   

  למרות הליך ההתקנה הפשוט יחסית, אין אפשרות לוותר על תהליך ההתקנה מהדיסק, המתקין בין היתר את התמיכה ברשת האלחוטית. לכן, לצורך ההתקנה הראשונית אין מנוס מלהשתמש בחיבור ה- usb כך שיש למקם את המדפסת קרוב מספיק למחשב. מי שברשותו נתב בעל תמיכה ב- wps יוכל לחבר ישירות את המדפסת לרשת האלחוטית, אך עדיין יאלץ להתקין את הדרייברים. הדרייברים כמובן זמינים עבור חלונות (כולל חלונות 7) ומק, אך אין כרגע דרייברים עבור לינוקס.

   

  עיצוב ומבנה

  הדבר הראשון בו מבחינים כשמסתכלים על המדפסת הוא העדר כמעט מוחלט של כפתורים. הכפתור היחיד שניתן למצוא הוא כפתור הדלקת המכשיר. כל התפעול מתבצע דרך מסך המגע הממוקם בחלקה השמאלי.

   

  בחזית המדפסת ניתן למצוא את מגש הניירות המכיל עד 120 גליונות A4 ומעליו מגש איסוף הניירות, הכולל בתוכו מגש נוסף המיועד לנייר צילום. משמאל למגשים נמצאים שקע ה- usb ושני שקעים לכרטיסי זיכרון, כאשר נורית חיווי כחלחלה תציין כי כרטיס הוכנס למכונה. נורית נוספת המצויה בחזית המכשיר היא נורית החיווי של הרשת האלחוטית, הזוהרת גם היא באותה תאורה כחלחלה כדי לציין שהמדפסת מחוברת לרשת.

   

   

  בחלקה העליון של המדפסת נמצא פאנל הסריקה, שכאשר מרימים אותו מתגלה מנגנון ראשי הדיו. הדגם אינו מצויד במזין דפים אוטומטי (adf), כך שהסריקה מוגבלת לעמוד אחד בכל פעם.

   

  חיבור החשמל וכבל ה- usb מצויים כצפוי בגב המדפסת, כמו גם פאנל נפתח המאפשר גישה נוחה למנגנון הזנת הדפים וסילוק מהיר של עמוד תקוע.

   

  ביצועים

  ב-HP מצהירים על מהירות הדפסה של עד 30 עמודי שחור לבן בדקה – כשהכוונה כמובן להדפסה באיכות טיוטה. הקצב הממוצע הטוב ביותר אליו הגענו היה כחצי מזה – 4 שניות לעמוד שהם בממוצע כ- 15 עמודים בדקה. קיבלנו תוצאה זו הן בהדפסה רציפה של 10 עמודים והן של 100 עמודים. עם זאת, גם עם 15 עמודים בדקה ה-Photosmart plus עומדת בראש הרשימה מבחינת מהירות הדפסה.

   

  השיפור במהירות מורגש דווקא בהדפסה באיכות רגילה:  8 עמודים לדקה – מהירות בהחלט מרשימה יחסית למתחרות. גם ההדפסה האיכותית מהירה והצליחה להפיק שני עמודים בדקה.

   

  איכות ההדפסה הייתה טובה מאוד עם טקסט ברור וקריא, ותמונות סבירות גם במצב טיוטה. בהדפסה של מסמכים עם גרפיקה בסיסית (קליפארט של וורד בעיקר) לא ניכר הבדל משמעותי בין ההדפסה באיכות הרגילה לבין האיכות הגבוהה, אך ההבדל כן נגלה לעין כשמנסים להדפיס תמונה איכותית יותר.

   

   

  כאמור ה- Photosmart היא מסידרת מדפסות הפוטו של hp וככזו היא מתמודדת יפה מאוד עם הדפסת תמונות. הדפסה של תמונה על נייר צילום בגודל A4 ארכה כשלוש וחצי דקות והצבעים יצאו חדים וברורים. גם בהדפסה בשחור לבן קיבלנו איכות הדפסה טובה מאוד, וניתן להבחין בקלות בגווני האפור השונים ובמעברים ביניהם.

   

   

  ב-hp מבטיחים שהמדפסת חסכונית במיוחד, וכאשר בדקנו את מצב מיכלי הדיו לאחר שהדפסנו כ- 350 עמודים. כמעט ולא ניכרה ירידה בכמות הדיו במיכל השחור, והיא נותרה על כ- 80%. מאידך, מיכל הדיו הצהוב הראה ירידה משמעותית יותר – של כמעט 40%, בעוד ששני מיכלי הצבע הנותרים נותרו עם מעל 90% תכולה.

   

  אחד הדברים שכן הפריעו לנו בזמן ההדפסה, או יותר נכון עם תומה – היה הרעש הנלווה. בסוף כל הדפסה התחילה המדפסת להשמיע תקתוקים וקליקים במשך מספר שניות עד שהשתתקה. דומה היה כאילו מיכלי הדיו ממשיכים לנוע בתוך המדפסת גם אחרי שפעילות ההדפסה הסתיימה. זה לא קריטי, אבל מציק מעט כשמשתמשים במדפסת בסביבה שקטה יחסית.

   

  סיכום

  ה- Photosmart plus היא מדפסת משולבת מהירה וחסכונית הניתנת לחיבור ברשת אלחוטית. היא מספקת הדפסה איכותית כבר באיכות הטיוטה, צורכת כמות דיו מעטה יחסית ומכילה שלל מאפיינים המשדרגים את השימוש בה. חסרו לנו בעיקר מזין הניירות האוטומטי והפקס, המצויים באחותה היקרה יותר ה- HP Photosmart Premium Fax All-in-One, אך ביצועיה ומחירה הופכים אותה לרכישה מומלצת.

   

  hp Photosmart plus

  ציון:  בעד: מהירה, חסכונית בדיו, הדפסה איכותית גם במצב טיוטה, Wi-Fi

  נגד: מרעישה מעט, נפח מגש ניירות קטן יחסית, אין פקס
  שורה תחתונה: מדפסת מומלצת ומשתלמת


  מחיר מומלץ לצרכן: 499 ש"ח, עם אחריות לשנה ע"י hp

   

  מפרט טכני

  סוג: משולבת - מדפסת, סורק, מכונת צילום

  מהירות הדפסה: 15 עמודים לדקה
  איכות הדפסה: 4800X1200dpi
  איכות סריקה: עד 1200dpi
  קישוריות: אלחוטית WIFI
  מקורות: כרטיסי זיכרון, usb או PictBridge

   

  לעמוד המוצר באתר היצרן

   

  לכל סקירות המדפסות

  כבר פתחתם תיבה במייל של המדינה? צרו לעצמכם אחת עכשיו

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מסך מגע, קישוריות אלחוטית וביצועים טובים. hp photosmart plus
  צילום: ניצן ברומר, tigo
  tigo
  מומלצים