שתף קטע נבחר

הבית הלבן לועג לפיילין: מה כתב הדובר על היד?

הבכירה הרפובליקנית הפכה למושא ללעג אחרי שנחשף כי שרבטה על כף ידה כמה סיסמאות לפני נאום מתוקשר. דובר הבית הלבן, רוברט גיבס, ניצל את ההזדמנות כדי להציג את ה"שליפים" שלו: חלב, לחם, תקווה ושינוי

הביקורת שסופגת מושלת אלסקה לשעבר, אחרי שנחשף כי כתבה לעצמה "שליפים" על כף היד במהלך נאום, הגיעה עד לבית הלבן. דוברו של נשיא ארצות הברית היה במצב רוח מבודח בתדרוך העיתונאים הערב (ג') כאשר חשף "שליפים" משלו.

 

פיילין נאמה בסוף השבוע בכינוס הלאומי של תנועת "מסיבת התה" במדינת טנסי. הרפובליקנית הבכירה, הנחשבת למועמדת פוטנציאלית להתמודד לנשיאות, תקפה את הנשיא הדמוקרטי, ברק אובמה, בשל נטייתו להשתמש בטלפרומטר במהלך נאומיו. "כשאתה אפס משלוש אתה צריך להפסיק להרצות ולדבר מטלפרומפטר, ולהתחיל להקשיב", אמרה.


התחרט בנוגע ללחם. ה"שליפים" של גיבס (צילום: AP)

 

אולם השבוע נחשף כי לפני הנאום כתבה פיילין על כף ידה את המילים "אנרגיה", "מסים" ו"לרומם את הרוח האמריקנית". ניתן לראות גם את צמד המילים שנמחק "קיצוץ בתקציב". המלים למעשה לא שימשו אותה בנאום, אלא רק לאחריו כאשר השיבה לתשובות מהקהל. בשלב זה היא אף הציצה לא פעם בכף ידה.

 

בתדרוך העיתונאים שנערך הערב חשף דובר הבית הלבן, רוברט גיבס, כי גם הוא כתב לעצמו כמה הערות על כף היד. גיבס הראה לכתבים כי הוא

שרבט את המילים "ביצים", "חלב", "לחם", "תקווה" ו"שינוי". כמו פיילין, גם גיבס מחק מילה אחת, "לחם". 

 

שתי המילים האחרונות - "תקווה" ו"שינוי" - כנראה נועדו ללעוג גם כן לרפובליקנית. הבכירה. תקווה ושינוי הן מלים המזוהות עם מסע הבחירות לנשיאות של אובמה ב-2008. פיילין השתמשה במלים בנאומה בנשוויל כששאלה את אובמה: "אז איך מסתדר לך עם כל התקווה והשינוי האלה?"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גיבס מציג את ידו לכתבים
צילום: AP
נתפסה על חם. פיילין
צילום: רויטרס
העדות המרשיעה. ידה של פיילין
צילום: AFP
מומלצים