שתף קטע נבחר

חשד: 12 נערים אנסו וסחטו בת 14 במשך 4 שנים

לבקשת ynet הותרו לפרסום פרטים מפרשת מין מזעזעת באזור העמקים. לפי החשד, עשו הנערים, בני 14-17, בנערה כבשלהם מאז היתה בת 10. חוקרים: "תיאוריה נשמעו כמו סרט כחול". הורי החשודים: ילדינו הם הקורבן. היא פנתה אליהם באינטרנט

במשך ארבע שנים נפלה נערה בת 14 מאזור העמקים קורבן בפרשיית מין מזעזעת בה היו מעורבים קבוצת נערים שהתגוררו בשכנות אליה. בית משפט השלום בעפולה התיר הבוקר (יום ד') לפרסום לבקשת ynet כי המשטרה חושדת שהנערה נאנסה במשך ארבע שנים בידי 12 נערים בגילאים 14-17.

 

לפי החשד, במשך ארבע שנים עשו הנערים בנערה כבשלהם. במשטרה חושדים כי הנערה נפלה קורבן למעשי אונס, מעשים מגונים ומעשי סדום מאז היתה בת עשר. חלק מהנערים חשודים בנוסף גם בסחיטה ואיומים כלפיה. אתמול, לאחר כעשרה ימי מעצר שוחררו הנערים למעצר בית - מפני שלא היה צורך בהמשך מעצרם. 

 

החקירה נפתחה לאחר שגורמי רווחה בעיר מגוריה של הנערה פנו למשטרה וסיפרו כי הפכה לשפחת המין של חבורת הנערים. במשטרה אמרו כי תחילה התנהלה חקירה סמויה, ולאחר שנאספו די ראיות שיכלו להביא למעצרם של הנערים - הפכה החקירה לגלויה. החוקרים, המטפלים בתיק, אמרו כי התיאורים ששמעו מפי הנערה "נשמעים כמו תיאור מצמרר של סרט כחול". המעשים עצמם בוצעו בשכונה, לעתים במקלט הציבורי ולעתים במקומות אחרים.

 

ההורים: היא פנתה אליהם באינטרנט

על החקירה הופקדה קצינת הנוער, רב פקד איריס לוי. מפקד תחנת המשטרה ביישוב, סנ"צ יוסי שרביט, אמר ל-ynet: "מדובר בחקירה רגישה ומורכבת. בשל גיל המעורבים וריבוי החשודים התנהלה החקירה באופן רגיש, בליווי גורמי רווחה ופרקליטות. כל פעולה בתיק נשקלה בקפידה".

 

הורי הנערים החשודים אמרו בתגובה למעצר, כי "ילדינו הם ילדים נורמטיביים שנפלו קורבן. איש מהם לא עשה כל רע". עו"ד יניב אביטן, המייצג שלושה מבין החשודים, אמר כי "כנראה שהחקירה הובילה למסקנה שאין מקום להחזיקם במעצר, הם נחקרו מספר פעמים, מסרו גרסה מאוד ברורה ודבקו בה לאורך כל הדרך".

 

ההורים הפנו אצבע מאשימה למערכת הרווחה וטענו כי אינם עושים די.

"היא זו שהיתה פונה אליהם באינטרנט", אמרה אחת האמהות. "לא יכול להיות שקבוצה של נערים אונסת נערה במשך כל-כך הרבה זמן וכולם שותקים. זה לא הגיוני". קרובי הילדה סיפרו כי המקרים המזעזעים הותירו בה צלקות נפשיות שיהיה קשה לאחות.

 

אחת האמהות של החשודים, תיארה כיצד נעצר בנה: "בבוקר דפקה אצלנו המשטרה בדלת, פתחנו את הדלת וקבלנו את שוק חיינו. כשהבנתי שמדובר בעבירות מין נחרדתי, הערתי את הילד שישן שנת מלאכים. הגענו ביחד למשטרה ושם ראינו ערמות של הורים ושוטרים. כשבאו לעצור את הבנים נפל עלי כל העולם, אני לא יודעת מאיפה זה יצא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
אחד החשודים
צילום: חגי אהרון
עו"ד אביטן. "מסרו גרסה ברורה"
צילום: חגי אהרון
מומלצים