שתף קטע נבחר

מחריף המאבק החרדי: חרם ספרדי על "יתד נאמן"

בעקבות הביקורת שהטיח בש"ס ובמנהיגה הרוחני, יוזמים רבנים ועסקנים ספרדים חרם כלכלי על הביטאון "שהרים ידו נגד מרן"

יתד נאמן השתלח – והספרדים מחזירים מלחמה: כמה רבנים ועסקנים המזוהים עם ש"ס יוזמים חרם מפרסמים נגד הביטאון החרדי-ליטאי, בעקבות הביקורת הנוקבת שהטיח במפלגה ובמנהיגה הרוחני, הרב עובדיה יוסף, על ההצטרפות להסתדרות הציונית. אחד ממארגני המחאה הסביר ל-ynet כי המטרה היא לפגוע בעסקנים האשכנזים במקום הכי רגיש להם – הכיס, והבטיח: "בקרוב יעלה שוב האתר הרשמי של ש"ס, ויתקיף במידת הצורך את המשמיצים".

  

באתר החרדי "כיכר השבת" דווח כי כמה רבנים ספרדים החליטו לפנות אל משרדי הפרסום במגזר בדרישה להחרים

את יתד נאמן. הנימוק: "מי שיפרסם בעיתון המחוצף הזה, מרים את ידו נגד מרן".

 

עד שהמהלך יקרום עור וגידים, מתכוונים ראשי מועצות דתיות המזוהים עם ש"ס להעביר לאלתר את המודעות שהם מפרסמים מעת לעת מהיומון הליטאי אל "המודיע" או "המבשר" החסידיים.

  

"איש פרסום חרדי שיקבל טלפון אישי מהבית של הרב עובדיה בבקשה לא לפרסם ב'יתד נאמן' – יהיה לו קשה מאוד שלא לציית", העריך גורם המעורב בפרשה. אחד מיוזמי החרם הוסיף: "העיתון הזה, שמתיימר לחנך את התקשורת החרדית, פוגע בצורה קבועה בציבור גדול בישראל וברבנים. לא שמענו מעולם שבאתרים החרדים – שהוא כל כך נלחם בהם - פגעו בצורה כזו קשה בקדושי ישראל ובציבור הספרדי. כנראה שמניעת פרסומות זה הנשק הכי טוב נגדו".

  

גורם בש"ס, המעורב גם הוא ביוזמה, אמר ל-ynet: "יש המון אנשים בציבור הספרדי שזועמים נגד העיתון הזה. ישנם גם שפונים בשיחות טלפון לש"ס לפרסם סטיקרים 'לא קראתי 40 יום יתד ונושעתי' (פרפראזה לסלוגן חרדי ידוע על סגולות שונות – ק.נ) וקורעים עיתונים. אצלנו בבית כנסת הרב אפילו הודיע בדרשת שבת האחרונה שאסור לקרוא את העיתון הזה שפוגע במרן".

  

"עיתון 'המבשר', למשל, צובר יחס חיובי בציבור הספרדי, כיוון שהוא נותן לו במה ראויה. במקביל, גוברים הקולות להרחיב את תפוצת יום ליום כעיתון יומי כדי שתהיה תגובה הולמת על כל פגיעה במיידי, וגם האתר של ש"ס יחזור לרשת כדי לתת מענה מול המשמיצים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב עובדיה
צילום: גיא אסיאג
גפני. תקף את ש"ס בחריפות
צילום: אוריה תדמור
מומלצים