שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  משה קפטן ינהל את פסטיבל ישראל
  דירקטוריון הפסטיבל אישר היום את מינויו של הבמאי למנהל האמנותי. קפטן ימשיך לכהן במקביל כמנהלו האמנותי של המדיטק עד תום העונה הקרובה

  דירקטוריון פסטיבל ישראל אישר היום (ד') את מינויו של הבמאי משה קפטן לתפקיד מנהלו האמנותי של הפסטיבל. קפטן ייכנס לתפקיד באופן מיידי אך ימשיך לכהן במקביל כמנהלו האמנותי של המדיטק בחולון, לפחות עד לסיום העונה הקרובה. "אני מאוד שמח על המינוי", הוא אומר בראיון ראשון ל-ynet, "זה תפקיד נחשק וחשוב אבל מעבר לכל הוא מלא אתגר ומסקרן מאוד".

   

  החוזה בין הפסטיבל לקפטן אמור להיחתם כבר בימים הקרובים. קפטן מדגיש: "יש לי מחויבות מלאה כלפי המדיטק, שהיה לי בית בשלוש השנים האחרונות, ואסיים את העונה הקרובה על פי החוזה והסכמה מלאה מול הנהלת הפסטיבל ועיריית חולון. זה מקום שהיה טוב אלי, בית חם ומפרה שלמדתי בו הרבה ועל כך אני אסיר תודה. כמובן שיידעתי את כל הגורמים במדיטק על ההצעה מפסטיבל ישראל וקיבלתי את ברכתם. אעזוב רק לאחר שאוציא לפועל את כל ההפקות המתוכננות לעונה ואחרי חפיפה למנהל האמנותי החדש".

   

  אתה נכנס לתפקיד עם חגיגות היובל של הפסטיבל. זה משקל רב על הכתפיים עם הרבה לחצים.

   

  "זה אתגר, כמו שאמרתי, גם במישור המקצועי וגם האישי. זו קפיצה למים כיוון שמדובר באחד הפרויקטים התרבותיים המרכזיים על לוח השנה הישראלי שמן הסתם מושך גם קהל וגם ביקורת ואני מוכן לזה. לפניי ביצעו את התפקיד אנשים שאני מעריך מאוד מבחינה מקצועית וכבוד לי להיות חוליה נוספת בשרשרת הזו".

    

  מה חשיבותו של פסטיבל ישראל בעיניך?

   

  "אני חושב שהמסגרת הזו מביאה לידי ביטוי אירועים שלא היו יכולים לקרות אחרת. זו במה שאפשר להציג בה אירועים מיוחדים שאינם חלק מהעוגה הרפרטוארית השוטפת של חיי התרבות בישראל. האירוע הזה נתפס בעיני כצופה כאירוע פסגה של מפגשי תרבויות בינלאומיים וישראלים בירושלים".

   

  מה על התכנים?

   

  "מבחינת תכנים בסוף השנה שעברה הוציא הפסטיבל קול קורא להגשת הצעות לפרויקטים מיוחדים ומן הסתם עם תחילת העבודה, נדון בהן. אני חושב שבשנת היובל צריך להיות מקום של כבוד ליצירה הישראלית ולא רק להפקות בינלאומיות מתארחות. אני שמח על כך שהמינוי נעשה כבר כעת, בזמן ההכנות לפסטיבל 2010, מה שמאפשר לי זמן לימוד מספק של המערכת והצרכים השונים שלה".

   

  אחת הביקורות המרכזיות על פסטיבל ישראל בשנים האחרונות היתה הפקדת הניהול האמנותי בידי מנכ"ל הפסטיבל יוסי טלגן, שעבד עם צוותים מתחלפים

  של יועצים אמנותיים חיצוניים. לעת עתה לא ברור האם מינויו של קפטן יבטל את הפורמט שנסמך על ייעוץ אמנותי חיצוני. "אין שום דבר רע או פסול בעיני להיעזר במומחים בתחומים שונים שיכולים להיטיב את הבחירות הרפרטואריות", אומר קפטן, "כך או כך מדובר בהחלטה שצריכה להתקבל בעצה אחת עם המנכ"ל. כמי שבא מעולם התיאטרון ומכיר את תחומי אמנויות הבמה האחרים אך לא מתמחה בהם, נראה לי מקצועי להישען על חוות דעת מקצועיות. בכל מקרה אני שמח על כך שהמינוי התקבל בשלב מוקדם שמאפשר לי ללמוד את המערכת כשהיא בפעילות לקראת הפסטיבל הקרוב".

   

  בתגובה לדברים אמר טלגן: "המינוי של קפטן זו היתה יוזמה שלי לקראת שנת החמישים ואני מאוד שמח על כך שהתקבלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קפטן. המנהל החדש של פסטיבל ישראל
  צילום: אייל לנדסמן
  לאתר ההטבות
  מומלצים