שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ת"א ננעלה בעליות שערים; הדולר ירד ב-0.26%

  מגמה חיובית בבורסה באחד העם על רקע הדיווח על תוכניות לחילוץ יוון. מדד ת"א 25 עלה ב-0.11%, מדד ת"א 100 עלה ב-0.2% ומדד תל-טק עלה ב-0.79%. מנגד, מדד הנדל"ן ירד ב-0.2% ל-305.01 נקודות. שער הדולר ירד ל-3.739 שקלים

  יומו האחרון של שבוע המסחר בתל אביב (יום ה') ננעל בעליות שערים קלות, מלבד מדד הנדל"ן.

    

  מדד ת"א 25 עלה ב-0.11% ל-1,136.46 נקודות; מדד ת"א 100 עלה ב-0.2% ל-1,067.97 נקודות; מדד תל-טק עלה ב-0.79% ל-242.24 נקודות. מנגד, מדד הנדל"ן ירד ב-0.2% ל-305.01 נקודות. 

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  במהלך המסחר התחלפו העליות במגמה מעורבת, אך הבשורה שיצאה מאירופה על כך שצרפת וגרמניה יחלצו את יוון מהמשבר הפיננסי אליו נקלעה - החזירה את המדדים לעליות ואת האופטימיות לשווקים. אתמול (ד'), הבורסה המקומית ננעלה בעליות שערים של כ-0.5%, וזאת בהובלת מספר חברות דואליות שדיווחו על תוצאות כספיות שנתיות.

   

  בורסת טורנטו והבורסה בתל אביב חתמו אמש על הסכם משותף להרחבת שיתוף הפעולה בניהן במטרה להביא לרישום כפול של חלק מהחברות הנסחרות בבורסה בתל אביב גם בבורסה בטורנטו, כך הודיעה אתמול הבורסה בטורנטו, קנדה.

   

  ירידות השערים שנרשמו אמש בוול סטריט הגיעו על רקע פירסום נתונים אודות הגירעון המסחרי של ארה"ב, שהתרחב ל-40.2 מיליארד דולר בדצמבר על רקע עליית ייבוא הנפט בקצב גבוה יותר מהגידול בייצוא, לפי דיווח של לשכת המסחר. זהו הפער הגבוה ביותר בשנה האחרונה.

   

  גירעון הסחר העמיק ביותר מהצפוי וצפוי להוביל לעדכון כלפי מטה את התוצר לרבעון הרביעי לכ-5.6% לעומת הנתון שכבר פורסם - 5.7%, להערכת כלכלני מורגן סטנלי. עם זאת, במורגן סטנלי הוסיפו כי עליית ייבוא מוצרי ההון הכבד מצביעים על חוסן בהשקעות בארה"ב, מה שמהווה סימן חיובי לצמיחה בשנה הבאה.

   

  הדולר ירד היום ב-0.267% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.739 שקלים. האירו ירד ב-0.477% ושערו היציג נקבע ברמה של 5.1282 שקלים.

   

  מניות במרכז

  קרדיט סוויס, ענק הבנקאות השוויצרי, דיווח על תוצאות כספיות מאכזבות. כור של נוחי דנקנר מושקעת בכ-3% ממניות הבנק. מניית כור עלתה ב-0.31%.

   
  חברת המכשור הרפואי די מדיקל הודיעה אתמול כי היא בוחנת גיוס באמצעות הנפקה מניות בארה"ב בהיקף של כ-25 מיליון דולר. מניית החברה זינקת ב-4.58%.

   

  בעלי השליטה במנופים מציעים לה להיכנס כשותפה ברישיון חיפושי הנפט והגז מד אשדוד בשיעור של 50% ובתנאים שווים לתנאים שקיבלו מהמדינה. מניית מנופים זינקה ב-22.91%.  

   

  לאחר שהודיעה אתמול על זכייתה ברישיון החיפושים "גוליבר", מדווחת היום זרח כי בעלת השליטה בה, שותפות גינקו, התקשרה במזכר הבנות עם המכון הגיאופיסי לצורך ביצוע סקר סייסמי בשטח הרישיון. מניית זרח ירדה ב-2.56%.

   

  אלרון וקרדן ישראל הודיעו היום כי החלו במשא ומתן למכירת אחזקותיהן בחברת טלדטה-נטוורקס, המוחזקת על ידן בשיעור של 21% ו-45% בהתאמה לפי שווי חברה של כ-50 מיליון דולר. המכירה תיעשה במסגרת עסקה שבה תמוזג טלדטה לחברה זרה אשר מניותיה נסחרות בבורסה בחו"ל. שתי החברות לא הזכירו את שם החברה איתן הן נמצאות במשא ומתן בהודעות נפרדות שמסרו הבוקר לבורסה בתל אביב. מניית אלרון טיפסה ב-2.25% ומניית קרדן עלתה ב-2.01%.   

  יצרנית המוצרים האלקטרו-אופטיים לתעשיות הביטחוניות מפתח תקווה, איי.טי.אל אופטרוניקס דיווחה היום כי קיבלה שתי הזמנות לאספקת מערכות תצפית להרכשת מטרות ולראיית לילה המיועדות לשימוש צבא היבשה של שתי מדינות ביבשת אסיה. בתמורה תרשום איי.טי.אל בניהולו של אלי ונציה הכנסות של 16 מיליון שקל אותם היא תרשום בדוחותיה הכספיים בשנה הנוכחית. מניית החברה ירדה היום ב-0.06%.

   

  מניית לאומי עלתה ב-0.67%, למרות שאתמול בערב נודע כי היועץ המשפטי לממשלה עו"ד יהודה ויינשטיין מפעיל לחצים על יו"ר הוועד הציבורי למניות הבנקים שבהסדר השופטת (בדימוס) שולמית ולנשטיין כדי שתחזור בה מהחלטתה לאשר את מועמדותה של גליה מאור לתפקיד דירקטורית בבנק.


  פורסם לראשונה 11/02/2010 09:17

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים