שתף קטע נבחר

מסתמנת פשרה בין רשות המסים לבר רפאלי

הדוגמנית צפויה לשלם מס של 25% על הכנסותיה עד תקופה מסויימת ומאז - אם תקפיד לשהות בחו"ל זמן רב יותר משתשהה בישראל - תזכה לפטור ממס

מסתמנת פשרה בין הדוגמנית בר רפאלי לבין רשות המסים. כזכור, הדוגמנית הישראלית פנתה לרשות המסים על מנת להירשם כתושבת חוץ כדי לא לשלם מס בישראל. 

 

 

על פי הפשרה המסתמנת: תשלם רפאלי בישראל מס בשיעור של 25% מהכנסותיה עד תקופה מסויימת (ככל הנראה עד אמצע 2009) ומאז ואילך אם תקפיד לשהות בחו"ל זמן רב יותר משהותה בישראל תקבל פטור על הכנסותיה.  

 

המשא ומתן בין עורכי דינה של רפאלי מתנהל מול פקיד שומה כפר סבא. בתחילה רפאלי ניסתה להפוך את הגדרתה מול רשויות המס לתושבת חוץ, אך ככל הנראה טענתה נדחתה כי לא עמדה במבחן התושבות, שכוללת שהייה של מעל 183 יום בשנה בחו"ל או 425 יום במצטבר בשלוש שנים והוכחה כי מרכז חייה (בית קבע, משפחה, בן זוג) הוא בחו"ל.

 

כמו כן, גם העובדה כי הכנסותיה רשומות על שם חברה בסינגפור וחשבון הבנק מתנהל בקפריסין לא עזרו לרפאלי לקבלת הפטור המיוחל. בשל כך מתסמנת הפשרה החלקית מול הרשויות.

 

עו"ד אורי כליף, המתמחה במיסוי בינלאומי מסביר, כי ”הפשרה המסתמנת נראית מאוזנת ונכונה בגלל שמבחן התושבות של עזיבת ישראל הוא הדרגתי ולכן הפשרה תואמת לעקרונות של ניתוק הדרגתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בר רפאלי
צילום: קרן נתנזון
מומלצים