שתף קטע נבחר

Glitch - המשחק המקוון החדש של מייסד פליקר

סטיוארט באטרפילד, אחד ממייסדי שירות שיתוף התמונות פליקר, עובד על משחק אונליין מרובה משתתפים

אחד ממייסדי שירות שיתוף התמונות Flickr בשלבי סיום של פיתוח משחק אונליין מרובה משתתפים באינטרנט. המשחק, שיקרא Glitch, יאפשר לשחקנים מכל רחבי העולם לשתף פעולה ולפתור חידות, בעולם אוטופי עתידני.

 

סטיוארט באטרפילד, פיתח עם אשתו במהלך שנות התשעים משחק פשוט בשם Game Neverending שמטרתו היתה לאפשר לאנשים להוסיף תמונות אישיות לשיחות המתרחשות בין אנשים. עם הזמן, הבחין הזוג שהקהל אוהב יותר דווקא את רכיב הוספת התמונות, ומשם נוצר השירות Flickr - המאפשר להעלות תמונות לרשת האינטרנט ולשתפם עם חברים. בשנת 2005 נמכר השירות לחברת יאהו תמורת כשלושים וחמישה מיליון דולרים.

 

 

עם הנסיון שצבר סטיוארט ב-Flickr, הוא השתמש כדי להביא לעולם את Glitch. המשחק מבוסס הדפדפן והבנוי בטכנולוגיית פלאש, מתרחש בעתיד מושלם, כמיליארד שנים מתקופתנו. עם הזמן, העולם האוטופי מתחיל להתפורר, ועל השחקנים במשחק לשתף פעולה על-מנת לפתור חידות ופאזלים כדי להציל את העולם הקורס.

 


 

 

לטענת סטיוארט, המשחק יפנה בכיוון שונה ממשחקים סטנדרטיים בימינו ולא יהיה בעל אופי אלים כלל. המשימות הכלולות במשחק יעסקו בחלקם בגננות, בכימיה ובמספר נושאים תמימים אחרים. השחקנים יתקדמו במשחק על-ידי שיתופי פעולה עם חברים אחרים שיוזמנו לשחק או אף דרך הרשתות החברתיות.

 

המודל הכלכלי המאפיין את המשחק לא מחדש הרבה, ומבוסס על המודלים הקיימים כרגע בשוק למשחקים מסוג אלה: רכישת מוצרים תוך משחקיים בכסף אמיתי. המשחק המלא מתוכנן לצאת לקראת סוף השנה הקרובה. חסרי הסבלנות יוכלו לנסות להתקבל לגירסת האלפא הסגורה בכתובת הזו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים