שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  וול סטריט סגרה במגמה מעורבת

  דאו ג'ונס ירד ב-0.44% וה-S&P ירד ב-0.27%. מנגד, נאסד"ק הוסיף 0.28% לאחר שהתנדנד בין אדום לירוק במהלך היום. מוטורולה קפצה בכ-8% על רקע הפיצול המתוכנן. וול סטריט קטעה רצף שלילי של 5 שבועות: דאו ו-S&P עלו השבוע ב-0.9%

  וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת כאשר דאו ו-S&P ירדו בשיעור קל ואילו נאסד"ק התחזק מעט לאחר שהתנדנד בין עליות לירידות במהלך המסחר. המשקיעים הופתעו מהעלאת דרישת הלימות ההון בסין התאכזבו מירידה באמון הצרכן בארה"ב וניסו להישען על גידול גבוה מהצפוי במכירות הקמעונאיות בארה"ב.

   

  מדד הדאו ג'ונס ירדב-0.44% לרמה של 10,099.14 נקודות ומדד S&P500 ירדו ב-0.27% לרמה של 1,075.51 נקודות. מנגד מדד נאסד"ק טיפס ב-0.28% לרמה של 2,183.53 נקודות.

   

  וול סטריט קטעה חמישה שבועות של ירידות: דאו ו-S&P עלו השבוע ב-0.9% ונאסד"ק התחזק ב-0.9%. הדולר התחזק בעולם לשיא של 8 חודשים ועליות נרשמו גם באג"ח הממשליתות של ארה"ב.בסיכום שבועי.

   

  במפתיע וללא כל הודעה מוקדמת העלתה סין את יחס הרזרבה שהיא דורשת מהבנקים כדי לקרר את הצמיחה. ההערכות לצמיחה כלכלית מתונה יותר לאור ההידוק המוניטרי בסין מביאות את הסוחרים למכור מניות וסחורות, ולרכוש דולרים.

   

  המכירות הקמעונאיות בארה"ב הפתיעו עם עלייה של 0.5% לעומת צפי לעלייה של 0.3% בלבד. למרות זאת כמעט ולא הושפעו החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט. אמש ננעל המסחר בוול סטריט בעליות חדות על רקע האופטימיות סביב הסיוע שהתחייב גוש היורו להעניק ליוון.

   

  החדשות מאסיה שלחו את הדולר מעלה. החוזים העתידיים על מחיר הנפט

   

  אינדקס הדולר העוקב אחר ביצועי השטר האמריקאי למול 16 המטבעות העיקריים עולה ב-0.7% לרמה של 80.583 נקודות. היורו איבד גובה בעיקר לאור הנתונים המאכזבים שהגיעו מכלכלת גרמניה - צמיחה של 0% ברבעון הרביעי.

   

  גוש היורו רשם צמיחה כמעט אפסית של 0.1% במהלך הרבעון הרביעי, התרחבות כלכלית של 0.6% בצרפת פיצתה על התכווצות באיטליה וספרד קיפאון בצמיחה בגרמניה - הכלכלה הגדולה באירופה. הכלכלנים ציפו לצמיחה של 0.3%.

   

  מאקרו

  נתוני המכירות הקמעונאיות הצביעו על עלייה של 0.5% בחודש ינואר אחרי עלייה של 0.1% בחודש דצמבר. הממשל האמריקאי עדכן מעלה את נתוני דצמבר לעלייה של 0.1% מירידה של 0.3%.

   

  מנהל האנרגיה האמריקאי יפרסם את נתוני הגז הטבעי ומלאי הנפט לסוף השבוע שעבר.

   

  אמריקניות במרכז

  מוטורולה תעמוד בפוקוס המשקיעים אחרי שהצהירה כי תפצל את עצמה לשתי חברות נפרדות. 

   

  ישראליות במרכז

  טבע תדווח על תוצאותיה הרבעוניות ב-18 בפברואר. בסיטיגרופ צופים רווח לפי non-GAAP של 97 סנט למניה, שהוא גבוה ב-2 סנט מהקונסנזוס

  של האנליסטים בוול סטריט. ההערכות של סיטיגרופ לגבי הכנסות טבע עומדות על 3.874 מיליארד דולר, שהן גם גבוהות מהקונסנזוס בוול סטריט שצופה הכנסות של 3.811 מיליארד דולר. 


  פורסם לראשונה 12/02/2010 23:23

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים