שתף קטע נבחר

"גל החיסולים הישראלי מסבך את כל האזור"

דיפלומט מצרי אמר ל"טיימס" כי ישראל האיצה בחודשים האחרונים את פעילותה נגד יעדי טרור במדינות ערב. "הם פועלים גם על אדמתנו ומנסים לסבך את כולנו בסכסוך שלהם". גורם פלסטיני מזהיר: "ישראל קוראת את הכתובת על הקיר, אבל היא מותחת את גבולותיה במלחמה זו"

ישראל נמצאת בעיצומו של גל חיסולים ברחבי המזרח התיכון: גורמים דיפלומטיים מצרים מסרו לעיתון הבריטי "טיימס" כי בחודשים האחרונים האיצה ישראל את פעולותיה נגד יעדי טרור במדינות ערב. על-פי הדיווח, גל החיסולים החל בדצמבר בפיצוץ "אוטובוס תיירים" בדמשק שבו שהו גורמים איראנים ואנשי חמאס. סוריה טענה אז כי מדובר בפיצוץ צמיג, אולם צילומי האוטובוס הצביעו על נזק קשה מאוד לאוטובוס.

 

עוד טוען העיתון הלונדוני כי הפעולה בדמשק נתנה את האות לשורת פעולות נוספות - בהן חיסולו של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח בדובאי ומתקפה על פגישה בין

 אנשי חמאס לחיזבאללה בדאחיה של ביירות, בה נהרגו כמה בני אדם. עוד דווח כי המוסד שם על הכוונת גם גורמים בהנהגת חיזבאללה ובמשמרות המהפכה האיראניים.  

 

"אנו מודעים לכך שהפעילות הישראלית הסמויה התגברה. אנו צופים בה באה והולכת. אנו מודעים לכך שהם פעילים יותר על אדמתינו וגם במדינות אחרות באזור. הם מנסים לסבך את כולנו בקונפליקט שלהם", אמר דיפלומט מצרי. גורם פלסטיני ברמאללה התייחס לפעילות שירותי הביון של ישראל נגד חמאס ואמר כי הארגון לא חשף שורה של "תקריות" כיוון שלא רצה להביך את עצמו.


מסע ההלוויה של אל-מבחוח בדמשק (צילום: AFP)

 

"יש שיתוף פעולה גובר בין עזה לבין איראן. ישראל קוראת את מה שכתוב על הקיר ויודעת שבסיוע של איראן, חמאס יהפוך לכוח חזק יותר שילחם בישראל טוב יותר". עם זאת, הגורם הזהיר כי ישראל "מותחת את גבולותיה" במלחמה הזו. "מדינות אחרות אינן רוצות להפוך לשדה קטל עבור הסכסוך הישראלי-פלסטיני".

 

סגנו של נסראללה: לא נתקוף, ישראל מייחלת למלחמה

בכתבה ב"טיימס" הוזכר גם חיסולו של בכיר חיזבאללה, עימאד מורנייה, בדמשק. אתמול צוין יום השנה השני לחיסול, וסגן מזכ"ל חיזבאללה, נעים קסאם, אמר כי ההבטחה של ארגונו לנקום עודנה בתוקף. "לא נקבע את המקום והזמן, אולם האחריות שלנו היא לעמוד בהבטחה הזו", הוא אמר בראיון לכלי תקשורת לבנוניים המזוהים עם חיזבאללה.

 

"הציונים יודעים שאנחנו אמינים, וכבר הבחנו שהם חיים תמיד במצב של חשש ומבצעים צעדי עירונות שונים, מאיימים ומבטיחים מחשש שהנקמה הזו תקרה במועד בו הם אינם חפצים ובתוצאות שאותן לא יוכלו לשאת", הוסיף קסאם.

 

לדבריו, "ההתנקשות במפקדים החללים היא הדרך היקרה ביותר של התנועה, והיא הוכיחה כי ההנהגה שלנו אינה נמצאת במגדל שן, אלא היא זו המשלמת בעצמה ובאמצעות ילדיה ואהוביה את המחיר. זה נותן את הכוח לדרך שלנו".

 

לרגל "שבוע ההתנגדות" שמציינים בארגונו, התייחס קסאם לרוחות המלחמה באזור,

 ואמר שחיזבאללה לא יפעל ליזום מלחמה מול ישראל. "ישראל היא זו המייחלת לכך שתוכל לפתוח במלחמה כבר מחר, כדי לסלק את הבעיה ששמה חיזבאללה. הם סבורים שהארגון פגע בתוכניותיהם באזור, הוציא אותם מושפלים מלבנון וגרם להם לאבד את כושר ההרתעה בו התפארו".

 

"אנו, כהתנגדות, נוקטים בכל הדרוש כדי להיות בכוננות אפילו אם תפרוץ מלחמה מחר", הוסיף קסאם והדגיש: "חיזבאללה יהיה במצב של מגננה, ולא ייזום התקפה או יצית מלחמה. ישראל היא לבדה זו שתחליט אם תהיה מלחמה באזור או לא".

 

בהכנת הידיעה השתתף רועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אל-מבחוח. חוסל בדובאי
צילום: AFP
האוטובוס המפוצץ בדמשק
צילום: AP
מומלצים