שתף קטע נבחר

בכיר בליכוד: מופז עשוי לקבל את תיק המשפטים

מקורב לנתניהו אמר כי אם מספר 2 בקדימה יפרוש עם כמה חברי כנסת, הוא ייכנס לבפורום המצומצם של ראש הממשלה. ייתכן גם שנאמן יעזוב, וסבב תיקים יוביל את מופז לתפקיד בכיר אחר. מקורבי מופז: לפחות 17 ח"כים תומכים בפרישה

בליכוד לא נשארים אדישים להתפתחויות בתוך קדימה, ולהחלטתו של ח"כ שאול מופז לתחום בזמן את קבלת ההחלטה בנוגע להקדמת הפריימריז במפלגה - כפי שנחשף ביום חמישי ב-ynet. בכירים בליכוד, המקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו, אמרו הערב (שבת) כי מופז עשוי לקבל בממשלה את תיק המשפטים.

 

בכיר בליכוד, המעורב במגעים עם אנשי קדימה, אמר הם מצפים ממופז לקבל החלטה בתקופה הקרובה. לדבריו, אם מופז יפרוש עם קבוצה של חברי כנסת, בשלב ראשון הוא צפוי להתמנות כחבר בפורום המצומצם - השביעייה, שתהפוך לשמינייה.

 כמו כן, אחת האופציות היא מינויו של מופז לשר המשפטים במקומו של יעקב נאמן, שכבר הביע נכונות בעבר לפרוש מתפקידו. בליכוד מעריכים עם זאת, כי "פינוי" תיק המשפטים מצד נאמן לאו דווקא יוביל למינוי מופז לתפקיד, אלא לסבב תיקים שבסופו יוענק למופז תיק בכיר אחר.

 

לדברי הבכירים בליכוד, לאותם שישה חברי כנסת שכבר הביעו נכונות לעזוב את קדימה בעבר, יימסרו התפקידים שהובטחו להם. "שום דבר עדיין לא סגור, ומן הסתם הצורך למצוא למופז תפקיד משמעותי בממשלה קיים", אמר גורם המקורב לנתניהו. "אנחנו מחכים לראות כמה אנשים יבואו עם מופז, שכן אם יבואו יותר משבעה חברי כנסת ומספרם ינוע סביב העשרה, התמונה תהיה שונה".

 

בליכוד מעריכים כי מופז יתקשה להביא 14 חברי כנסת מקדימה - כלומר חצי סיעה, אולם מאמינים כי הוא גמר אומר לעזוב את המפלגה ולהקים סיעה חדשה. לדברי גורם בליכוד: "אם מופז יגיע אם יותר מעשרה חברי כנסת, ייתכן שייפתח משא ומתן קואליציוני לכל דבר, שיכול לשנות את התמונה לגבי התפקידים בממשלה".

 

גורמים בסביבת מופז אמרו הערב כי אין בכוונתו לפרוש מקדימה כסיעה נפרדת.

 "הוא לא יקבל שום תיק שאינו חלק מהסדר קואליציוני עם המפלגה, וכל הצעה מראש הממשלה תובא לאישור המפלגה", הוסיפו הגורמים, והעריכו כי כרגע 17 חברי כנסת לפחות תומכים בהצעה שכזו.

 

ביום חמישי, לאחר הפרסום ב-ynet, מתחו גורמים בכירים בקדימה ביקורת על יושבת ראש המפלגה, ח"כ ציפי לבני, ואמרו כי עליה לפעול לאיחוד השורות במפלגה למרות המתיחות עם מופז. הבכירים אמרו: "לבני צריכה לפעול עכשיו לאחדות שורות. היא צריכה לחרוק שיניים ולעשות את הכל כדי למנוע את הפילוג בקדימה. לבני חייבת לחבק את כל אלה המאיימים לפרוש מן המפלגה, ולא לשמוע לאותם יועצים שממליצים לה להיפטר מאותם חברי כנסת שרוצים לעזוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. גמר אומר לעזוב?
צילום: עופר עמרם
מומלצים