שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אלוביץ' מתמודד על שליטה באנגל משאבים

  יזמית הנדל"ן אי.ג'י.אר.אי, הנשלטת במשותף בידי משפחת וייל ויורוקום נדל"ן של שאול אלוביץ', מצטרפת לקבוצת אקרמן־טאגור המתמודדת על רכישת השליטה בחברת הנדל"ן

  שאול אלוביץ' מצטרף להתמודדות על רכישת השליטה באנגל משאבים. חברת אי.ג'י.אר.אי, שבשליטת יאיר וייל (44%) ויורוקום נדל"ן של אלוביץ' (44%), דיווחה בסוף השבוע על הצטרפותה לקבוצת אקרמן-טאגו,ר המתמודדת על הרכישה.

   

   

  אי.ג'י.אר.אי תהווה 40% מהקבוצה, ואילו יוסף אקרמן וטאגור, המנוהלת בידי עופר ליברזון, יהוו 30% כל אחד. "בשלב ראשון כל קבוצה תביא את היתרונות היחסיים שלה, אקרמן בפולין, טאגור ברומניה ואנחנו בארץ וברומניה", אמר שי וייל, מנכ"ל אי.ג'י.אר.אי.

   

  לפני חודש עמדה אי.ג'י.אר.אי לחבור לאיליק רוז'נסקי כדי לרכוש יחד את השליטה בחברת רבד מידי יגאל אהובי, אבל נסוגה ברגע האחרון. פעילות אי.ג'י.אר.אי מתרכזת בייזום פרויקטים נדל"ניים ברומניה. נוסף על כך, פועלת החברה גם בתחום הנדל"ן המניב, ופעילות משנית זו כוללת השכרת נכסים בארה"ב ובגרמניה.

   

  אקרמן-טאגור הצטרפה למירוץ על אנגל משאבים בשבוע שעבר, יממה לפני ההצבעה באסיפת בעלי האג"ח, במהלך שעליו פורסם לראשונה ב"כלכליסט". באסיפה היו בעלי האג"ח אמורים להחליט אם לקבל את הצעתה של קרן המנוף אוריגו, המנוהלת על ידי גבי טרבלסי, לרכישת השליטה באנגל משאבים.

   

  האסיפה הפכה סוערת וארכה ארבע שעות. אנשי אקרמן-טאגור בראשות עו"ד רנן גרשט דרשו דיון גם בהצעתם, הטובה מזו של אוריגו. בסיום המהלך אמורה הרוכשת להחזיק 51% מאנגל משאבים והמוסדיים ב-49%.

   

  עו"ד גרשט ייצג גם את הפועל ר"ג בבוררות סוערת וקשה מול יורוקום נדל"ן שבבעלות שאול אלוביץ', אשר הסתיימה בפשרה. עתה הוא מוצא את עצמו באותו צד עם אלוביץ'.

   

  הצבעת בעלי האג"ח עשויה להידחות

  שי וייל, מנכ"ל אי.ג'י.אר.אי וייל, אמר על ההצטרפות: "קיבלנו פנייה מאקרמן-טאגור. הם קיבלו מסר מהגופים המוסדיים, שלפיו בהרכב הנוכחי שלהם תועדף ההצעה של אוריגו, ולכן חיפשו גוף חזק שיחבור אליהם. ערכנו סבב שיחות בקרב גופים מוסדיים שקיבלו בהתלהבות את הרעיון שנצטרף.

   

  "בדיקה ראשונית שלנו לגבי אנגל משאבים העלתה שהיא מאוד מתאימה לפעילות שלנו. היא פשוט לא נוהלה בשנים האחרונות, ולכן הגיעה לאן שהגיעה.

   

  "עשינו בדיקות לגבי אקרמן, שלכאורה לא כל כך ידוע בארץ. התברר שהוא איש עסקים רציני מאוד, ציוני טוב שהכניסה שלו לארץ היא דבר מאוד חיובי. אנחנו רוצים להרחיב את תחום הפעילות של אי.ג'י.אר.אי, לעשות עסקאות ולהרים פלטפורמה מקומית שתעשה עסקאות בעיקר בחו"ל".

   

  מחר אמורה להתקיים הצבעת בעלי האג"ח של אנגל משאבים, אבל נראה שהיא תידחה בעוד כמה ימים, בעקבות הצטרפות אי.ג'י.אר.אי.

   

  ל"כלכליסט" נודע כי לפני הצטרפות אלוביץ' תמכו בהצעת אוריגו פסגות, אקסלנס והפניקס, ודש תמכה באקרמן-טאגור. גורמים מבין בעלי האג"ח אמרו כי ייתכן שחלק מבעלי האג"ח של אנגל משאבים מושקעים באוריגו ועומדים בניגוד עניינים.


  פורסם לראשונה 13/02/2010 20:45

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים