שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לא מדע בדיוני: ארה"ב יירטה טיל בליסטי בלייזר
  ארה"ב הצליחה לראשונה להשמיד טיל בליסטי במעופו באמצעות קרן לייזר שהורכבה על מטוס. הטיל יורט בשלב ההאצה שלו כ-2 דקות מהרגע ששוגר מול חופי קליפורניה. הניסוי המוצלח העלה קריאות להגביר את מימון התכנית
  "מלחמת הכוכבים" – הדבר האמיתי. התכנית ליירט טילים בלייזר עלתה עוד באמצע שנות ה-80 בממשל רייגן ומאז בוטלה. רק עכשיו, כ-25 שנה אחר כך, פתחו האמריקנים את הדלת לדור הבא של מערכות ההגנה האוויריות, ומימשו את מה שהיה בעבר בעיני רבים יציר הדמיון ותו לא.

   

  הסוכנות להגנה מפני טילים של ארצות הברית הודיעה כי ערכה ניסוי מוצלח לפני שלושה ימים (ה'), ויירטה טיל בליסטי לטווח קצר באמצעות קרן לייזר, מה שמוכיח כי ניתן להשמיד כמה מטרות במעופן במהירות האור. קרן הלייזר הורכבה על מטוס בואינג 747 שעבר את ההתאמות הדרושות לכך.

   

  האמריקנים ציינו בסיפוק כי זו גם הפעם הראשונה שטיל בליסטי יורט בשלב ההאצה שלו, שאורכו בין דקה אחת לחמש דקות. אמנם קל לזהות את המטרה בשלב הזה, משום שהפליטה שלה בולטת יותר, אך פירוש הדבר שעל המיירט להיות בקרבת מקום.

   

  בהודעה נאמר כי מטוס הבואינג המריא מבסיס "אדוארדס" בקליפורניה, בעוד שהמטרה – טיל בליסטי לטווח קצר – שוגרה ממשטח ימי נייד שבפוינט מוגו, במרכז קליפורניה. בתוך שניות זיהה המטוס את הטיל והשתמש בקרן לייזר חלשה כדי לעקוב אחריו.

   

  אחרי שנורתה קרן לייזר נוספת למדידה ולפיצוי על הפרעות אטמוספריות, הופעל הלייזר רב-העוצמה שפגע בטיל והשמיד אותו. על פי הודעת סוכנות ההגנה, הטיל הושמד בתוך שתי דקות משיגורו, כשמנועיו עדיין היו בשלב ההאצה.

   

  הניסוי המוצלח חיזק את הקולות שקוראים לפנטגון להגביר את מימון פרויקט "הלייזר המוטס", שהנשיא אובמה הוריד לרמה של תכנית מחקר, שאינה תכנית פיתוח להצבה מבצעית. "התכנית הזאת צריכה להיות מוכנה כדי להגן על ארצנו בהתרעה רגעית", אמר חבר קונגרס רפובליקני.

   

  עם זאת, ג'ון פייק, מנהל אתר המידע הצבאי "גלובל סקיוריטי", טען כי הניסוי עדיין לא הוכיח את ערך המערכת בתנאי אמת. "השאלה היא אם הלייזר יוכל להשמיד מטרות מטווח ארוך, והניסוי לא נתן תשובה לכך".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים