שתף קטע נבחר

קוריאה לב. סיכום יום הפתיחה באולימפיאדה

טעות קריטית מנעה טריפל קוריאני, בגיאורגיה מתאבלים על קומאריטשווילי. וגם ביום הראשון של ונקובר 2010: האמריקנים שלטו עם 4 מדליות, סוון קרמר הביא זהב להולנד

אולימפיאדת החורף החלה לפנות בוקר (א') בוונקובר שבקנדה, בצל מותו של הגולש הגיאורגי, נודאר קומאריטשווילי. היום הראשון היה בסימן שליטה של המשלחת מארה"ב, שקטפה 4 מדליות בתחרויות השונות ואף כלל דרמה במסלול הקצר בהחלקה מהירה. מדי יום ביומו נביא לגולשי ynet את סיכום מיטב האירועים מהתחרויות השונות.

 

ההולנדי, סוון קרמר, הביא מדליית זהב ראשונה במשחקים למדינתו בהחלקה מהירה במסלול ארוך כאשר זכה בתחרות ל- 5,000 מ' תוך שהוא קובע שיא אולימפי. הקוריאני, לי סון הון, זכה במדליית הכסף והרוסי, איוון סקוברב, זכה במדליית הארד.

 

במסלול קצר בהחלקה מהירה, בדומה למה שקרה בטורינו, גם הפעם הזהב הלך לקוריאנים. הזוכה המאושר הוא סון יון לי. במהלך טקטי כושל ניסו הקוריאנים לזכות בכל שלוש המדליות אך התנגשות בין שניים מהם גרמה לנפילתם. אפולו אונו וג'יי אר צ'לסקי האמריקנים ניצלו את הנפילה על מנת לזכות במדליות הכסף והארד בהתאמה. ג'ניפר היל הקנדית זכתה במדליית כסף ואיכזבה קלות את הקהל המקומי שציפה למדליית זהב קנדית ראשונה.


אמו של נודאר קומריטשווילי מתאבלת על מותו בנה (AFP)

 

בתחרות המוגולס (סלאלום גבשושיות) בענף הסקי בסגנון חופשי לנשים, שלטו הצפון אמריקניות ביד רמה. האנה קירני מארצות הברית זכתה בזהב בעוד שותפתה, שאנון באהרקה, זכתה בארד. במדליית כסף זכתה היל המקומית.

 

 

בצל מותו הטרגי של הגיאורגי נודאר קומאריטשווילי, התקיימה תחרות המזחלות במסלול שקוצר על מנת להוריד את מהירות הירידה. הדבר סייע להעביר את התחרות בשלום. לאחר שני מקצים מתוך ארבעה מוביל הגרמני פליקס לוך. גרמני אחר, דויד מילר, מדורג שני. האלוף האולימפי המכהן, האיטלקי ארמין צוגלר, מדורג שלישי. שני המקצים המכריעים יתקיימו הלילה.

 

בהוקי קרח נשים - הפתעות מרעישות לא נרשמו ביום הראשון של המשחקים. נבחרת שבדיה ניצחה 0:3 את נבחרת שווייץ, בעוד שנבחרת קנדה, הנחשבת לחזקה בעולם, הביסה ללא רחמים את הסלובקיות האומללות בתוצאה 0:18.


צופה ססגוני בתחרות הביאתלון לנשים (גטי אימג'ס)

 

  • תחרות הדאונהיל לגברים שהייתה אמורה להתקיים אתמול, נדחתה ליום שני עקב תנאי מזג האוויר. גם תחרות הקומבינציה לנשים נדחתה מאותה הסיבה.

 

דירוג המדליות

אחרי היום הראשון מובילה ארצות הברית עם 4 מדליות (1 מזהב, 1 מכסף ו-2 מארד). הקוריאנים עם שתי מדליות (אחת זהב ואחת כסף) שהושגו בענפי ההחלקה המהירה. מעבר לכך, שום מדינה לא צברה יותר ממדליה אחת.

 

הפינה הסטטיסטית

  • קופץ הסקי, סימון אמאן (שוויץ), השווה את שיא מדליות הזהב לקופצי הסקי. כעת הוא מחזיק בשיא יחד עם הפיני האגדי שזכה בשלוש מדליות זהב (שתיים אישיות ואחת קבוצתית) בשנת 1988. במידה ויזכה בזהב נוסף בגבעה הגדולה (בשבת הקרובה), יהפוך אמאן לקופץ הסקי המעוטר בהיסטוריה.


סימון אמאן. עשוי להפוך לקופץ המעוטר בהיסטוריה (גטי אימג'ס)

 

  • הסלובקית, אנסטסיה קוזמינה, שניצחה בתחרות הביאתלון, הביאה זהב ראשון למדינתה באולימפיאדות החורף, מאז זו החלה ליטול חלק במשחקים בשנת 1994.

 

  •  עבור אפולו אנטון אונו האמריקני, זוכה מדליית הכסף בתחרות החלקה מהירה במסלול קצר, מדובר במדליית אישית שישית (כעת יש לו 2 מדליות מכל סוג).

 

מבט לאירועי היום השני 

תחרות ההחלקה האמנותית תצא הלילה לדרך עם החלק הראשון בתחרות הזוגות הספורטיביים (התוכנית הקצרה). אירועים בולטים נוספים: תחרות הספרינט לגברים בביאתלון, התחרות האישית בסקי נורדי משולב, תחרות 3000 מ' לנשים בהחלקה מהירה, מקצי הסיום של תחרויות הגברים בלוז' ותחרות המוגולס לגברים בסקי בסגנון חופשי. כמו כן, יתחילו משחקי בית ב' בטורניר הוקי קרח לנשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האנה קירני חוגגת זהב אמריקני
צילום: AP
מומלצים