שתף קטע נבחר

לדור לברקת: התעלם מהוועדה, אטום בית יהונתן

פרקליט המדינה ממשיך לשלוח מכתבים לראש העיר ירושלים, כדי שזה יפעל לקיים את ההחלטה לאטום את המבנה בן שבע הקומות. הפעם הוא שיבח אותו, ודרש שיפעל למרות הנסיונות לאישור הבניין היהודי בסילוואן

לפני כשבוע וחצי התחייב ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, בפני פרקליט המדינה, משה לדור, לאטום את "בית יהונתן" בסילוואן. היום (א') קיבל ברקת תזכורת מהפרקליט, בדמות עוד מכתב לפיו "על אף הניסיונות לאשר את 'בית יהונתן' בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, אנא פעל לביצוע צו האיטום והשיפוץ".

 

לדור גם שיבח את ראש העיר ירושלים על התחייבותו לבצע את הצו, "יש לבטא קורת רוח על כך שלבסוף, למרות חילוקי הדעות, תפעל העיר ירושלים בהנהגתך בדרך המכבדת את הוראות החוק וצווי בתי המשפט".

 

כמה ימים לפני ההתחייבות של ברקת, שלח לדור מכתב חריף ללשכת ראש העיר, בו טען כי אין מקום להתערבות דרגים פוליטיים, לדבריו, בסוגיית "בית יהונתן", שבית המשפט, על כל ערכאותיו, קבע כי יש לקיים צו איטום ופינוי העומד נגדו.

 

לדור כתב במכתב היום, כי אין לו ספק שלאחר שתממש העירייה בימים הקרובים את הצו הנוגע לבית יהונתן, "תפעל הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בירושלים גם בעתיד לאכיפת צווים הנוגעים למבנים הנוספים, שנבנו שלא כחוק בעיר".

 

בית יהונתן הינו מבנה, שנבנה באופן בלתי חוקי בשנת 2004, בלב שכונת סילוואן בירושלים. המבנה מתנשא לגובה שבע קומות, במקום בו על פי חוק מותר לבנות רק מבנים בני שתי קומות. במקום מתגוררים יהודים הקשורים לעמותת "עטרת כהנים".

 

ברקת קשר את גורלו של הבניין לעשרות בתי ערבים בשכונה, שגם כנגדם קיימים צווי הריסה. גורם בעיריית ירושלים אמר ל-ynet בשבוע שעבר, כי הוא חושש שברקת משחק באש, במטרה ליצור לחץ מהעולם שיביא לביטול הצו כנגד בית יהונתן.

 

בנוסף, שר הפנים, אלי ישי, התגייס למען אישור בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה, שאמורה לקבוע תנאי סף לאישור הבניין ולערוך הצבעה. אם זאת תתקבל, יאושר המבנה עד לגובה של ארבע קומות, בזמן ששלוש מקומותיו הגבוהות יוסרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים