שתף קטע נבחר

איתן כבל לשרי העבודה: החרבתם את המפלגה

ח"כ איתן כבל פנה במכתב לשרי העבודה וסגני השרים, והאשימם בכך שהכסא חשוב להם מהמצפון: "דרך שיתוף הפעולה שלכם עם הימין אתם גם נותנים ידכם להרס השיטתי של כל חלקה טובה במדינה"

במלאת שנה לממשלת נתניהו, תוקף הבוקר (יום ב') ח"כ איתן כבל ממפלגת העבודה את חבריו השרים וסגני השרים: "כואב לי, שרים וסגנים. החרבתם לי את המפלגה, ודרך שיתוף הפעולה שלכם עם הימין אתם גם נותנים ידכם להרס השיטתי של כל חלקה טובה במדינה", כתב להם.

 

את מכתבו פתח כבל במילים: "זה מרגיש כמו הרבה יותר זמן, אבל מלאה רק שנה לשהייתכם בממשלה. רציתי להזכיר לכם את ההישגים הכבירים אליהם הגיעו המפלגה והמדינה בזכות ישיבתכם בממשלה, ובזכות היותכם 'משפיעים מבפנים'". 

 

דבריו של כבל מצטרפים לגל של פרישות ממפלגת העבודה. בחודש שעבר הודיע אופיר פינס על פרישתו מהחיים הפוליטיים, ואגב כך תקף בחריפות את יו"ר מפלגתו, אהוד ברק. גם יולי תמיר נוטשת את החיים הפוליטיים לטובת מינוי כנשיאת מכללת "שנקר". בכך הצטמצם משמעותית כוחם של מתנגדי ברק, שעליהם נמנה גם איתן כבל: "הצלחתם להביא שניים מטובי בניה של העבודה - יולי תמיר ואופיר פינס - לפרוש לאחר שלא יכלו לשאת עוד את ריחה המבאיש של בגידתכם בערכי המפלגה", כתב כבל.

 

הוא תקף את שרי העבודה על אובדן הדרך ועל כך שהם פועלים בניגוד לאידיאולוגיה של מפלגתו: "פסחתם על כל סעיף אפשרי. חברתם לממשלה המנופחת ביותר בהיסטוריה, על חשבון משלם המיסים; חוק המקרקעין שהעביר את אדמות הלאום לטייקונים אושר בקולותיכם; היטל המים הושת על אזרחי ישראל מבלי שהכסף הולך למשק המים אלא רק לבזבוזי הממשלה בתמיכתכם; הצבעתם בעד תקציב דו שנתי המעמיק את הפערים בחברה; בקרוב תסתיים הקפאת הבנייה בשטחים ובכוונת הממשלה בה אתם חברים לאשר מייד בניית מאות יחידות דיור בגדה; תמכתם בהפיכת התנחלויות לאזור פיתוח א', תוך נתינת הטבות מופרזות.

 

"שתקתם לנוכח המהלך לאישור עשרות סגני ראשי ערים על חשבון אזרחי ישראל; אתם רואים יום אחר יום את איווט ליברמן, חברכם לממשלה, רומס את שמה הטוב של ישראל ואינכם עושים דבר; בכל יום נרמסים שלטון החוק ובית המשפט העליון מושפל ואין לכם את הכוח להיאבק בכך; אתם עדים מדי שבוע לעוולות המנוגדות לחלוטין לעמדותיה של מפלגת העבודה אולם אתם שותקים. הכסא, הוכחתם שוב ושוב השנה, חשוב לאין שיעור מהמצפון".

 

כבל מתייחס לסקרים האחרונים, שבהם "עלתה" מפלגת העבודה למספר מנדטים חד-ספרתי. "אני מקווה שלפחות אתם מוצאים את הסקר הזה כחיובי. אני בטוח שהוא מבהיר לכם כמה שאתם חשובים, משפיעים, וכמה אתם מוערכים על ידי אזרחי ישראל. הוכיחו שיש בכם ולו מעט הגינות, נאמנות לדרך, יושרה - מצאו נושא אחד והילחמו עליו, עם לוח זמנים ומבחנים לביצוע ואם לא תצליחו במאבק פירשו מהממשלה מיידית. סורו מדרככם הרעה ושובו הביתה".

 

ממפלגת העבודה נמסר בתגובה: "הישגיה של מפלגת העבודה בממשלה ניכרים בכל תחום ותחום. מהנושא המדיני, דרך הביטחוני והמשפטי ועד החברתי-כלכלי. מי שאין לו את כוחות הנפש לעזור למפלגה לחזור לשלטון מתבקש שלא להפריע ולא לנהל מאבקים כל בוקר בתקשורת אלא בתוך מוסדות המפלגה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הח"כ המודאג. איתן כבל
צילום: דודי ועקנין
שת"פ עם הימין. ברק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים