שתף קטע נבחר

המדינה: לדחות ב-3 חודשים את משפט אולמרט

בעקבות החופשה שנכפתה אמש על סגן פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אורי קורב, הגיש פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, בקשה לבית המשפט המחוזי בעיר לדחות בשלושה חודשים את משפטו של ראש הממשלה לשעבר

פרשת התובע במשפטו של אולמרט, עו"ד אורי קורב, שכינה את השופטים "חמוֹרים", עשויה להוביל לעיכובים במשפט אולמרט. הבוקר (יום ב') הגיש פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, בקשה לבית המשפט המחוזי בעיר לדחות בשלושה חודשים את שלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, שאמור להיפתח בשבוע הבא.  

 

"עו"ד קורב מלווה את התיק הנדון מראשיתו", כתב עו"ד אברבנאל. "הוא מצוי בפרטי הפרטים ואמור לקחת חלק משמעותי בהופעה בו בבית המשפט. העדרו בשלב זה מההופעה בתיק יסב למאשימה נזק ביכולתה להציג את עניינה בבית המשפט".

 

  • להורדת הבקשה המלאה לבית המשפט בקובץ word - לחצו כאן

 

אברבנאל הוסיף כי בקשת דחייה אינה דבר של מה בכך ומובן לפרקליטות כי יש בדחייה שכזו כדי לפגוע קשות בסדרי עבודתו של בית המשפט ובהיערכות המיוחדת שננקטה ע"י בית המשפט לקראת שלב ההוכחות. "המאשימה לא הייתה מגישה בקשה זאת אלמלא האילוץ החריג בו היא נתונה עתה. כתוצאה מההתפתחות הבלתי צפויה אשר על כן ונוכח המצב יוצא הדופן אליו נקלעה המאשימה מתבקש בית המשפט לדחות את ראשיתו של שלב ההוכחות בתיק בשלושה חודשים".


עו"ד קורב, אמש לאחר פגישה עם פרקליט המדינה (צילום: נועם מושקוביץ) 

 

סגן פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד קורב, ייצא לחופשה קצרה בעקבות התבטאויותיו השנויות במחלוקת נגד מערכת השפיטה. כך הוחלט אמש בישיבה שקיימו פרקליט המדינה משה לדור, מנכ"ל משרד המשפטים ד"ר גיא רוטקוף, נציב שירות המדינה שמואל הולנדר והאחראי על המשמעת בנציבות, אסף רוזנברג.

 

במהלך הישיבה הוחלט, בהסכמת כל הצדדים, כי קורב ייצא לחופשה קצרה וכי אגף המשמעת של נציבות המדינה יחקור את הפרשה. בסופו של הבירור יוחלט אם יש מקום להגיש תביעה נגד קורב לבית הדין למשמעת. אם יוחלט להגיש תביעה, בפני בית הדין עומדות כמה אפשרויות כיצד לנהוג בקורב - נזיפה, עיכוב בקידום, הורדה בדרגה ואף פיטורים.

 

קורב פרסם הודעה בעקבות הפגישה ובה נאמר כי "בעקבות הפרסומים מהימים האחרונים, והגם שמופיעים בהם תכנים מסולפים רבים המכוונים נגדי, אני מבקש בשלב זה לצאת לחופשה קצרה. כבר ביטאתי גם בפניך וגם בכלי התקשורת צער כן ועמוק על הפגיעה שהסבתי כתוצאה משימוש בסגנון שלא היה לו מקום. בכוונתי למצוא את הדרך להבהיר את הדברים כבר בימים הקרובים ולעשות כמיטב יכולתי כדי לתקן את הרושם הקשה שנתקבל".

 

יועץ התקשורת לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, אמיר דן, אמר ל-ynet כי: "לטעמנו אין סיבה לדחות את המשפט אפילו ביום אחד. יחד עם זאת אנו משאירים זאת לשיקולי בית המשפט".

הוא הוסיף כי "אין שום סיבה שבית המשפט יסכים לדחיית הפרקליטות, במיוחד כאשר אותם שופטים סירבו לבקשת צוות ההגנה של אולמרט לדחות את ניהול התיק כאשר עו"ד יהודה וינשטיין פרש מניהולו".

 

ביום שישי פרסם "ידיעות אחרונות" את הדברים שאמר עו"ד קורב בהרצאות בפני סטודנטים, שכללו התבטאויות קשות נגד מערכת המשפט. בין היתר אמר הפרקליט הבכיר כי "חלק גדול מהשופטים הם חמורים גדולים. הם משחקים טטריס בזמן הדיונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יקבל דחייה? אהוד אולמרט
צילום: AFP
הגיש בקשת דחייה. משה לדור
צילום: גיל יוחנן
מומלצים