שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  עליות שערים במחזורים נמוכים במסחר בת"א

  המדדים המובילים עולים בשיעור קל של 0.2%. הבשורה הגדולה של היום היא ההודעה על ניהול משא ומתן למכירת החזקות דיסקונט בבנק הומי

  יום המסחר מתנהל היום (ב') באווירה חיובית מנומנמת. המדדים המובילים עולים בשיעור קל של 0.2% כשהמחזורים מעט נמוכים מהממוצע של הימים האחרונים. על שוק המניות משפיעים היום מספר אירועים משמעותיים.

   

  ראשית, מניית טבע נסחרת על רקע הדוחות הצפויים מחר: הציפייה לדוחות טובים דוחפים את מניית החברה למעלה ביותר מאחוז, כשברקע הודעתו של יו"ר החברה אלי הורביץ לפיה הוא לוקח חופשת החלמה של כשלושה שבועות.

   

  הודעה זו לא צפויה להערכתנו להשפיע על המניה והמסחר מתמקד בעיקר בציפייה לדוחות ולכנס השנתי שתארח החברה מחר. בדוחותיה צפויה טבע להציג המשך גידול במכירות תרופות המקור הקופקסון, האזילקט, מוצרי הנשימה ובריאות האישה. מנגד צפויה החברה להפחית בדוחותיה כ-315 מיליון דולר בעקבות הסכמי פשרה משפטיים עליהם חתמה החברה.

   

  הבשורה הגדולה של היום היא ההודעה של הבנקים הבינלאומי ודיסקונט על ניהול משא ומתן למכירת החזקות דיסקונט בבנק הבינלאומי (26.4%). הפתרון לבעיית האחזקה הצולבת יאפשר לבינלאומי לחלק דיבידנד ענק של כ-800 מיליון שקל, המהווים תשואת דיבידנד של כ-12.5%.

   

  בנוסף, הבינלאומי צפוי לקדם את האיחוד של שתי המניות השכירות שלו, הבילאומי 1 והבינלאומי 5 איחוד של מניות אלה יכניס את הבנק הבינלאומי בעדכון הבא למעוף ויוביל לזרימה של כסף פאסיבי (תעודת סל וקרנות עוקבות) למניה. בעקבות ההודעה עולה מניית הבינלאומי בכ-3.8%

   

  עוד נודע היום, כי מנכ"ל לאומי גליה מאור פורשת מהמירוץ לראשות הבנק - על פי ההערכות, מאור תסיר את מועמדותה מהמרוץ לתפקיד.

   

  נראה כי ההחלטה מתגבשת אצל מאור בעקבות השתלשלות האירועים האחרונים סביב מועמדותה ולאחר כשזוהר גושן, יו"ר רשות ניירות ערך, חסם למעשה את דרכה של מאור בהתמודדות במסלול הפרטי כבעלת מניות בבנק. חסימה זו הצטרפה להודעת היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין מיום חמישי לפיה מאור לא יכולה להיבחר מאחר והדבר נוגד את חוק הצינון.

   

  בנוסף, מניות התקשורת מפגינות היום עוצמה - הבעת האמון של אינטרנט זהב בסמייל לפיה היא תשמור על חלקה בהנפקת המניות הצפויה, משפיעים לחיוב על מניית סמייל שעולה משמעותית זה היום השני ברציפות.

   

  השוק גם ממשיך להסתכל בחיוב גם על האישור הצפוי לחלוקת הדיבידנד בפרטנר. החברה רושמת עליה של 5% בשבוע האחרון וכעת היא נסחרת בשיא של כל הזמנים.

   

  הכותב הוא מנהל מחלקת המחקר ב-IBI

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים