שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  רצון מהמעצר: מעשיי עם הנשים - מאהבה וכבוד
  בראיון ראשון מתוך הבידוד שבו מוחזק גואל רצון, הוא טוען: "לא הייתה עבדות. היו יחסים לבביים. הבנה מלאה בינינו, רצון כנה לעזור אחד לשני". בכוונת עורכת דינו לערער על החזקתו בבידוד: "התנאים גרועים מאלה של אסירים בטחוניים קשים"

  "לא מודה בהאשמות שמיוחסות לי. כל מה שהיה עם הנשים היה מאהבה ובכבוד". זה המסר שהעביר גואל רצון בראיון ראשון מאז שנעצר, ויום לאחר הגשת כתב האישום החמור נגדו.

   

  רצון, שהנהיג כת של עשרות נשים בשנים האחרונות, הואשם אתמול בעשרות סעיפים

  של עבירות מין - בהן אונס, מעשי סדום, בעילה אסורה בהסכמה ומעשים מגונים. מכתב האישום עלה כי בעשרות מהמקרים, היו קורבנות העבירות קטינות. עוד הואשם בהחזקת נשותיו בתנאי עבדות, ובסעיפים נוספים של קבלת דבר במרמה.

   

  הנאשם, המוחזק בתנאי בידוד בבית הכלא הדרים שבשרון, השיב בכתב ידו לשאלות שהועברו אליו יום לפני שהוגש כתב האישום. על חלק מהשאלות בחר לא להשיב.

   

  "כל מה שהיה עם הנשים היה מאהבה ובכבוד" טען והוסיף: "לא הייתה עבדות. היו יחסים לבביים. הבנה מלאה בינינו, רצון כנה לעזור אחד לשני. אישה לא נשארת 15 שנה במקום שלא משביע את רצונה".


  תשובותיו של רצון לשאלות, שמחלקן בחר להתעלם

   

  רצון המשיך וכתב: "אהבתי את כל הנשים קולן (שגיאות הכתיב במקור. נ.ג.) וגם שמרתי עליהן". הוא הביע בתשובותיו געגועים רבים לחייו הקודמים: "החיים בבית חסרים לי. לקול צחוקם המתגלגל של ילדי. אני אוהב את ילדי ומקווה שימשיכו ללמוד ולהיות טובים".

    

  לשאלה האם אכן ביצע מעשי אינוס בנשים בכלל ובבנות משפחתו בפרט לרבות קטינות הוא השיב: "מעולם לא קיימתי יחסי מין בכפיה".

   

  "הבידוד - מעבר חד חריף ואכזרי מחיי הקודמים"

  ל"ידיעות אחרונות" נודע כי פרקליטתו של רצון מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד שלומציון גבאי-מנדלמן, מתכוונת להגיש בימים הקרובים ערר לבית המשפט העליון ולבקש במסגרתו

  לאפשר לרצון המוחזק בתנאי בידוד מלאים ליצור קשר בשיחות טלפון עם אנשים. כעת הדבר נאסר עליו על ידי בית המשפט.

   

  סוגיית הבידוד עלתה גם בדברים שכתב רצון ממעצרו: "החיים בבידוד הם מעבר חד חריף ואכזרי מהחיים בהם חייתי בשלווה". על דף התשובות שהעיר חתם - "גואלי רצון".

   

  עו"ד גבאי-מנדלמן אמרה: "למרות כתב האישום המייחס למרשי עבירות קשות לכאורה, חובה לזכור כי מדובר בחשוד שהוא בחזקת חף מפשע. תנאי הבידוד הבלתי אנושיים בהם מוחזק מרשי הינם גרועים אף מתנאי מעצרם של אסירים בטחוניים קשים שהורשעו בעבירות קשות בהרבה. מדובר במצב בלתי נסבל".

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גואל רצון. בבידוד מוחלט
  צילום: ירון ברנר
  עו"ד גבאי-מנדלמן. עתירה נגד תנאי הבידוד
  צילום: תומריקו
  מומלצים