שתף קטע נבחר

מופז שמע "לא" מלבני - ונפגש עם ליברמן

יו"ר קדימה דחתה פעם נוספת את איומי הפיצול של מס' 2 - ומופז בחר להיפגש בארבע עיניים עם שר החוץ. לשכת ליברמן: השר נפגש עם חברי כנסת רבים מסיעות שונות

על-רקע הודעתה של יו"ר קדימה, ציפי לבני, כי היא דוחה על הסף את דרישתו של ח"כ שאול מופז לקיים פריימריז לראשות המפלגה, נועד הערב (יום ב') מופז בארבע עיניים עם שר החוץ, אביגדור ליברמן.

 

קדימה על סף פיצול? כותרות אחרונות ב-ynet:

 

מלשכת ליברמן נמסר כי הוא נוהג להיפגש עם חברי כנסת רבים מסיעות שונות, וכי דן עם מופז בשורה של נושאים. עם זאת, במערכת הפוליטית מיהרו לייחס לפגישה אופי פוליטי הנובע מהקרע העמוק בין השניים והאולטימטום שהציב מופז ללבני, לפיו אם לא יוכרז על פריימריז בתוך שלושה שבועות - הוא יפצל את קדימה.

 

לבני פרסמה אחר הצהריים הודעה בה אמרה כי "תקנון קדימה קובע פריימריז שלושה חודשים לפני בחירות. אם טובת קדימה תצדיק את הקדמת הפריימריז, במקום שלושה חודשים לתאריך מוקדם יותר, באותה שנת בחירות, ולא יותר מתשעה חדשים או שנה לפני בחירות - אסכים לכך".

 

"לא אתן את ידי לכל מועד אחר, שמשמעו המשך המאבק, ההשמצות האישיות במקום מאבק בממשלה ולקידום הנושאים שלנו. יהיה לזה את הזמן והמקום", הוסיפה לבני.

עם זאת, היא הותירה רמז לפתח מילוט: "למרות הסמכויות הניתנות לי בתקנון, אין לי שום בעיה עם הצעות אחרות, ואני נכונה לקיים הצבעה על דברי אלה. אם משהו רוצה להגיש הצעה אחרת הוא רשאי לעשות זאת. בזמנו הצעתי זאת גם לשאול, בסיעה. זו משמעותה של דמוקרטיה".

 

טרם נקבע מועד לבחירות הבאות לכנסת, אולם אם הן לא יוקדמו - כפי שקרה ברוב הכנסות האחרונות - הן לא יתקיימו לפני פברואר 2013, אז ימלאו ארבע שנים לבחירות האחרונות. לפיכך, לפי עמדת לבני, לא ניתן יהיה לקיים פריימריז בקדימה לפני פברואר 2012 - בעוד מופז דורש את קיומן כבר במהלך 2010.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מופז. הציב אולטימטום
צילום: עופר עמרם
אופי פוליטי? ליברמן
צילום: גיל יוחנן
לבני. לא תיתן את ידה
צילום: לואיז גרין
מומלצים