שתף קטע נבחר

דיווח: האם PS3 תתמוך בתלת ממד בעדכונה הבא?

בכיר בסוני אמר כי הפלייסטיישן 3 תקבל יכולת תלת ממד כשהדור הבא של טלוויזיות BRAVIA יגיע לשוק. במקביל פורסמה תמונה ראשונה של ממשק התלת ממד. מתי יגיעו משחקי 3D לסלון שלכם?

האם המשחקים התלת ממדיים כבר מעבר לפינה? על פי תמונה ששוחררה ופורסמה בימים האחרונים, והצהרות של בכיר בסוני - עשוי עדכון הקושחה הבא של הפלייסטיישן 3 לאפשר שידור 3D של המשחקים אותם נשחק, בתצורה דומה לסרטי קולנוע תלת ממדיים.

 

במסגרת כנס Consumer Electronics Show האחרון, שנערך בינואר השנה בלאס-וגאס, אמר ג'ון קולר, ראש חטיבת החומרה בסוני כי "ידרש רק עדכון קושחה אחד קטן כדי להתאים את קונסולת הפלייסטיישן 3 למשחקיות תלת ממדית". במקביל לדברים, הציגה סוני גירסה תלת-ממדית מלאה למשחק GT5, המתאפשרת על-ידי הרכבת משקפי ראייה תומכים.

הפיתוח בשלב מתקדם

בימים האחרונים הגיעה למערכת אתר Vg247 תמונה מגרסת ה-Debug של העדכון האחרון, 3.20 במספרו, הנמצא בידיהם של המתכנתים ובה נראית בבירור האפשרות לקבוע שידור תלת מימדי מהקונסולה של סוני.

 

עיתויו של המהלך, באם אכן יקרה, לא מפתיע כלל: בחודש הבא מתכוונת סוני לשחרר לשוק את סדרת הטלויזיות Bravia החדשה הכוללת תמיכה ביכולות 3D. טלויזיות מסוג אלו חיוניות על-מנת להנות משידוריו התלת-ממדיים של הפלייסטיישן 3 לאחר העדכון.

חידוש מהפכני

הטכנולוגיה התלת מימדית קיימת כבר לא מעט זמן. טעימה ממנה קיבלנו על מסכי הקולנוע עוד בשנת 1991, בקטע קטן מסצינת הסיום בסרט סיוט ברחוב אלם, ומנה גדושה ממנה קיבלנו בלהיט העכשווי אווטאר.

בתחילת שנות התשעים פרצה טכנולוגיית ה-Virtual Reality באולמות הארקייד - אך נכשלה בעקבות היצע משחקים מוגבל ביותר והעלויות הכבדות הכרוכות בהפעלת המכונות התומכות. טכנולוגייה מתקדמת בהרבה, ממשק ידידותי וגרפיקה משופרת לאין שיעור צפויות להפוך את משחקי התלת ממד ללהיט קונסולות.

 

עוד בגיימס: יום האהבה בתעשיית המשחקים


ראיון שערך אתר pocket-lint עם ג'ון קולר, מחדד את ההערכה כי הקונסולה של סוני תתחיל להפעיל תמיכת 3D בקרוב. קולר אמר בראיון כי "שידור תלת ממדי הוא חלק משמעותי מהתוכניות של סוני לשנה הקרובה, וכעת מפתחים בחברה משחקים בתצוגת תלת ממד סטריאוסקופית, בד בבד עם פיתוח הדור הבא של טלוויזיות bravia".

 

אם אכן עדכון הקושחה הבא של סוני יאפשר שידור 3D, מדובר באחד הצעדים המשמעותיים והמהפכניים ביותר שעברה תעשיית המשחקים, מאז הטמעת האפשרות לריבוי משתתפים דרך האינטרנט.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ps3. תביא את התלת ממד אליכם הביתה
צילום: שי רוזנצוויג
games.co.il
מומלצים