שתף קטע נבחר

לדור פגש את עמיתיו של קורב: זה לא בשליטתי

ל-ynet נודע כי עמיתיו של סגן פרקליט מחוז ירושלים נפגשו עם פרקליט המדינה, ושטחו בפניו את תחושותיהם הקשות לנוכח הסערה הציבורית שגרמו הדברים, והוצאתו של קורב ל"חופשה קצרה". לדור: "ידי כבולות. נציב שירות המדינה מטפל בעניין"

פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, נפגש היום (יום ב') עם פרקליט המדינה, משה לדור, ודן עמו בפרשת אורי קורב. ל-ynet נודע כי בפגישה שנערכה בלשכתו של לדור, השתתפו פרקליטים נוספים מהמחוז ואלה ביקשו לשתפו בתחושותיהם הקשות לאור ההתפתחויות בפרשה, והוצאתו של קורב ל"חופשה קצרה".

 

קורב, סגן פרקליט מחוז ירושלים והתובע במשפטו של אהוד אולמרט, שכינה את השופטים "חמוֹרים", הוקלט במהלך הרצאה במכללת "שערי משפט". "ברגע שהוא שופט, הוא כבר לא בן אדם. שופטים הם משהו מדרגה בין - תלוי את מי שואלים - בין אנשים למלאכים. זו הדרגה שלהם... חלקם, אם אני הייתי צריך לתת להם, הייתי נותן להם דרגה של חמור", אמר קורב.

 

במהלך הפגישה, שנמשכה כשעה וחצי, אמרו הפרקליטים כי אמנם התבטאויותיו של קורב כפי שפורסמו ראויות לגינוי, אולם יש חוסר פרופורציה בעיסוק בפרשה. לדבריהם, יציאתו של קורב לחופשה היכתה אותם בתדהמה. הם מחו על העוול הכבד שנגרם לטענתם לקורב - הנחשב לפרקליט טוב, חרוץ ואהוד. עוד ביקשו הפרקליטים מלדור להביא לסיום מהיר של הפרשה.

 

לדור אמר לפרקליטים כי הוא מבין ללבם, אולם הבהיר להם כי הכדור אינו בידה של הפרקליטות, וכי נציב שירות המדינה הוא זה שצריך להחליט בנוגע להחזרת קורב. לפיכך, אמר לדור כי ידיו כבולות.

נציבות שירות המדינה פתחה היום בחקירה בפרשת קורב. בימים הקרובים צפויים סטודנטים שהיו נוכחים בשיעורים של התובע הבכיר להיות מוזמנים לחקירה. גם קורב עצמו יזומן לחקירה.

 

בעקבות הפרשה, הגיש היום עו"ד אברבנאל בקשה לבית המשפט המחוזי בעיר, לדחות בשלושה חודשים את שלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, שאמור להיפתח בשבוע הבא. "עו"ד קורב מלווה את התיק הנדון מראשיתו", כתב אברבנאל. "הוא מצוי בפרטי הפרטים ואמור לקחת חלק משמעותי בהופעה בו בבית המשפט. היעדרו בשלב זה מההופעה בתיק יסב למאשימה נזק ביכולתה להציג את עניינה בבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
אברבנאל. תחושות קשות
צילום: דודי ועקנין
צילום: ג'ורג' גינסברג
ידיו כבולות. לדור
צילום: ג'ורג' גינסברג
צילום: דודי ועקנין
אורי קורב
צילום: דודי ועקנין
מומלצים