שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: גרעין איראני יתפשט גם לטורקיה ומצרים
  פגישה אקראית במסעדה במסקבה עם ראש ממשלת יוון פפנדראו הוקדשה בעיקר לנושאים כלכליים, אך נוצלה על ידי ראש הממשלה גם לחיזוק המסר המרכזי: "יחל מירוץ גרעיני במזרח התיכון, שיכלול את טורקיה, סעודיה ומצרים"

  הפגישה האקראית נוצלה לחידוד המסר. אחרי פגישתו עם נשיא רוסיה, "נתקל" אמש (יום ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו בראש ממשלת יוון, ג'ורג' פפנדראו, במסעדה במוסקבה, ומיהר לנצל ההזדמנות ולהמשיך במשימה המלווה את הביקור כולו: התרעה מפני האיום האיראני. "אחת הסכנות לשלום העולם, מתוך כמה סכנות הקיימות בהתגרענות צבאית איראנית, היא שיחל מירוץ גרעיני במזרח התיכון, שבו מספר מדינות כמו טורקיה, סעודיה ומצרים יבקשו נשק גרעיני", אמר נתניהו, על פי גורם בכיר בפמלייתו. "זאת סכנה לשלום העולם".

   

  נתניהו ורעייתו שרה סעדו אמש את לבם בקומה השנייה של מסעדת "פושקין" הידועה בלב מוסקבה. השניים סעדו בגפם, לבד מהמאבטחים המלווים בקביעות את ראש הממשלה.

  לפתע ניגש אליהם מנהל המסעדה, ואמר כי בקומה הראשונה סועד באותה שעה ראש ממשלת יוון, המבקר במוסקבה, והעביר לראש הממשלה את בקשתו של פפנדראו לפגוש אותו. נתניהו שמח על ההזדמנות, ופננדראו הגיע יחד עם שר החוץ שלו. כך, בין המנות, נוצרה פגישה מדינית לא מתוכננת בין שני האישים, שנמשכה כשעה ורבע.

   

  בחלק הראשון של השיחה, עסקו השניים בנושא הכלכלי - שבעטיו בעצם ביקש פפנדראו לשוחח עם נתניהו מלכתחילה. לדברי גורמים בפמליית ראש הממשלה, פפנדראו, שמדינתו שרויה במשבר כלכלי עמוק, ביקש להסתייע בניסיונו של נתניהו כשר האוצר שחילץ את ישראל ממשבר כלכלי בתחילת העשור הקודם, וכראש הממשלה בשנה האחרונה, בתקופת המשבר הכלכלי העולמי.

   

  נתניהו סיפר לראש הממשלה היווני על הצעדים שננקטו בישראל, הן אז והן בשנה האחרונה, והשניים שקעו בסוגיות כלכליות מורכבות.

  בין היתר, אמר נתניהו שלא מקרה הוא שישראל מתמודדת בקלות יחסית למדינות אחרות בעולם עם המשבר הכלכלי - בזכות הצעדים שננקטו בעבר והצעדים הנוכחיים של הממשלה.

   

  מאוחר יותר, בשיחה עם אנשיו, התבשם ראש הממשלה ב"כימיה הבלתי רגילה" ששררה בפגישה, והוסיף כי קבע עם פפנדראו להמשיך בשיחות.

   

  הבוקר התראיין נתניהו לכלי תקשורת מרכזיים ברוסיה, ערוץ טלויזיה אחד, תחנת רדיו ועיתון אחד. לאחר מכן יצא לסיור בכיכר האדומה ואף ישב בבית קפה מקומי. אחר-הצהריים יוועד עם ראש ממשלת רוסיה, ולדימיר פוטין, ב"בית הלבן" במוסקבה. הוא צפוי לשוב לישראל מחר.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בנימין ושרה נתניהו במוסקבה. סעדו בגפם, ואז הופיע אורח
  צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
  פפנדראו. ביקש ללמוד מנסיונו של נתניהו
  צילום: AFP
  מומלצים