שתף קטע נבחר

מופז שוחח עם מקורבי נתניהו: "מתנהל דיאלוג"

על רקע איומי מספר 2 בקדימה לפרוש מהמפלגה, ל-ynet נודע כי גורם המקורב לראש הממשלה פתח בדיאלוג ישיר עם מופז. ההערכה היא כי נתניהו יזמן בקרוב את מופז לפגישה

גורם המקורב לראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח בטלפון עם ח"כ שאול מופז מקדימה. כך נודע הערב (יום ג') ל-ynet. על רקע המתיחות בקדימה והאולטימטום שהציב מופז ליו"ר המפלגה, ציפי לבני, דנו מספר 2 בקדימה והמקורב לנתניהו בהתפתחויות הפוליטיות סביב אפשרויות הפרישה. 

 

במקביל, נפוצו אתמול דיווחים במערכת הפוליטית לפיהם אנשיו של נתניהו הציעו למופז להתמנות לשר החינוך, אם יפרוש מקדימה ויצטרף לממשלה. לפי הדיווחים, המינוי ייעשה במסגרת סבב תיקים שיכלול את פרישתו של יעקב נאמן ומינוי גדעון סער לתפקיד שר המשפטים. אף גורם רשמי לא הסכים לאשר את הדיווחים, וייתכן כי מדובר בחלק ממסע "ספינים" סביב עתידו הפוליטי של מופז.

 

גורמים בסיבתו של מופז אישרו, כי "בימים האחרונים התנהל דיאלוג עם אנשים מטעם נתניהו". עם זאת, הם סירבו למסור פרטים על זהות האישיות. גורמים המקורבים למגעים העריכו כי רה"מ יזמן בקרוב את מופז לפגישה. במערכת הפוליטית ובקדימה מעריכים כי מופז קיבל מנתניהו הצעה מפורטת וכי עו"ד דוד שימרון מעורב במגעים.

 

אתמול דווח כי מופז נועד עם שר החוץ, אביגדור ליברמן, על-רקע הודעתה של לבני, כי היא דוחה על הסף את דרישתו לקיים פריימריז לראשות המפלגה. מלשכת ליברמן נמסר כי הוא נוהג להיפגש עם חברי כנסת רבים מסיעות שונות, וכי דן עם מופז בשורה של נושאים.

 

עם זאת, במערכת הפוליטית מיהרו לייחס לפגישה אופי פוליטי הנובע מהקרע העמוק בין השניים והאולטימטום שהציב מופז ללבני, לפיו אם לא יוכרז על פריימריז בתוך שלושה שבועות - הוא יפצל את קדימה.

 

לבני פרסמה אחר הצהריים הודעה בה אמרה כי "תקנון קדימה קובע פריימריז שלושה חודשים לפני בחירות. אם טובת קדימה תצדיק את הקדמת הפריימריז, במקום שלושה חודשים לתאריך מוקדם יותר, באותה שנת בחירות, ולא יותר מתשעה חדשים או שנה לפני בחירות - אסכים לכך".

 

"לא אתן את ידי לכל מועד אחר, שמשמעו המשך המאבק,

ההשמצות האישיות במקום מאבק בממשלה ולקידום הנושאים שלנו. יהיה לזה את הזמן והמקום", הוסיפה לבני. עם זאת, היא הותירה רמז לפתח מילוט: "למרות הסמכויות הניתנות לי בתקנון, אין לי שום בעיה עם הצעות אחרות, ואני נכונה לקיים הצבעה על דברי אלה. אם משהו רוצה להגיש הצעה אחרת הוא רשאי לעשות זאת. בזמנו הצעתי זאת גם לשאול, בסיעה. זו משמעותה של דמוקרטיה".

 

טרם נקבע מועד לבחירות הבאות לכנסת, אולם אם הן לא יוקדמו - כפי שקרה ברוב הכנסות האחרונות - הן לא יתקיימו לפני פברואר 2013, אז ימלאו ארבע שנים לבחירות האחרונות. לפיכך, לפי עמדת לבני, לא ניתן יהיה לקיים פריימריז בקדימה לפני פברואר 2012 - בעוד מופז דורש את קיומן כבר במהלך 2010.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני ומופז. ארכיון
צילום: עמית שאבי
מומלצים