שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דרום אפריקה: "הזוכה" בלוטו משלם את המחיר

  חייו של סטנלי פילנדר, אדם חירש העובד כמנקה, היו ממילא לא קלים כשהוא הוכרז בתור הזוכה בפרס הגדול של הגרלת הלוטו בדרום אפריקה. זה יכול היה להיות סוף משמח עבור פילנדר, אילולא היתה זו טעות מצערת שהפכה את חייו לסיוט.

   

  העיתון "סטאר" היוצא לאור במדינה דיווח בסוף השבוע כי פילנדר, תושב קייפטאון בן 53, הוא הזוכה המאושר בפרס הגדול של הגרלת הלאומית בסך 12 מיליון דולרים. אולם רק מאוחר יותר התברר שנפלה טעות חמורה.

   

  דוברת הלוטו, תמבי טולוונה, הודיעה בתגובה שהזוכה האמיתית היא בכלל אשה בת 43. טולוונה גם הסבירה את הטעות של העיתון: פילנדר רכש כרטיס לוטו עם המספרים שאכן זכו בפרס, אך הוא עשה זאת אחרי ההגרלה ולכן הכרטיס תקף רק להגרלה הבאה.

   

  אולם הנזק כבר נעשה. מאז הפרסום בעיתון נרדף פילנדר על ידי אנשים רבים המנסים לשים את ידיהם על ההון שאין לו. גיסתו של פילנדר אמרה כי קרובי משפחה רבים הטרידו אותו ללא הפסקה בדרישה לקבל נתח מהרווחים. כתוצאה מכך, הוא ואשתו דיאנה, אף היא חירשת, עברו להתגורר במקום סודי ביחד עם שני ילדיהם.

   

  טולוונה אמרה כי היא לא יודעת להסביר את הטעות. "אנחנו מבולבלים כמו כולם", טענה הדוברת. "המידע הזה בכלל לא הגיע מהלוטו הלאומי". היא גם

  דחתה טענות כי ארגון הלוטו הלאומי הוא זה שמסייע להסתיר את פילנדר בעקבות המחדל. "אנחנו לא יודעים היכן הוא נמצא. למיטב ידיעתנו, עיתון מסוים הוא זה שהעביר אותו למקום בטוח".

   

  על אף שמשטר האפרטהייד הסתיים לפני 16 שנים, מיליוני אזרחים שחורים בדרום אפריקה חיים בבתי פח ובעוני מחפיר, כמו פילנדר עצמו. רבים מהם כלל לא מחוברים לרשת חשמל או מקבלים אספת מים זורמים בבתיהם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים