שתף קטע נבחר

ראש העיר בני ברק: "דברי קדמן מחוצפים והזויים"

בבני ברק זעמו על דברי מנכ"ל המועצה לשלום הילד ל-ynet, לפיהם בני ברק מכונה "בירת הפדופילים". לדברי ראש העיר, קדמן "עשה עוול לעצמו יותר מאשר לבני ברק"

זעם בעיר החרדית. אחרי שיו"ר המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, אמר בראיון ל-ynet כי "בני ברק מכונה בירת הפדופילים של ישראל", תקף ראש העיר, הרב יעקב אשר, את הדברים והסביר כי "לפי נתוני המשטרה, בבני ברק יש את שיעורי הפשיעה מהנמוכים בארץ, על אף העובדה שהעיר היא העשירית בגודלה במדינה. מדובר בהטחות נבזיות על עיר שלמה".

 

לדברי אשר, דבריו של קדמן הם בגדר "זריקת כותרות מרושעות וחסרות כל ביסוס. אין ספק שלו כותרת כזו הייתה מוטחת על קהילה יהודית בחו"ל, היתה התגובה כלפיה 'אנטישמיות'". עוד הוסיף ראש העיר, כי קדמן "מעולם לא פנה לשירותי הרווחה בעירייה או לגורם משטרתי מוסמך כדי לבדוק את הנתונים לאמיתותם".

 

לטענת ראש העיר, אם קדמן היה בודק את הדברים,

הוא "היה מוצא שהמצב שונה לחלוטין מדבריו המחוצפים. בעקבות דבריו ההזויים של ד"ר קדמן אנו מבהירים, כעירייה, שאנו מוכנים לעסוק בנושאי ילדים וחברה רק עם גופים מקצועיים, אובייקטיבים וחסרי שנאה ועוייות, ולא עם מחפשי כותרות. הוא עשה יותר עוול לעצמו מאשר לבני ברק".

 

בכנס של המועצה לשלום הילד באוניברסיטת בן-גוריון בבאר-שבע, נחשפו נתונים מדאיגים ולפיהם ממוצע הדיווחים על התעללות בילדים ביישובים חרדים ודתיים נמוך מאוד לעומת הממוצע הארצי. בעוד הממוצע הארצי עומד על 1.8% מקרי התעללות בקרב כלל הילדים, והממוצע ביישובים היהודים עומד על 2.1% - הממוצע ביישובים החרדים והדתיים הוא 0.8% בלבד.

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 16/02/2010 23:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קדמן. "בירת הפדופילים"
צילום: גיל יוחנן
אשר. "כותרת מרושעת"
צילום: רוני מתתיהו
מומלצים