שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: משפט אולמרט לא יידחה, אך נקל בעומס

ביהמ"ש המחוזי בירושלים דחה את בקשת הפרקליטות לדחות בשלושה חודשים את שלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, בצל הסתבכות התובע, עו"ד קורב, ויציאתו לחופשה. עם זאת, הקל בית המשפט את עומס הדיונים בשבועות הקרובים. יועצו של אולמרט: מברכים על ההחלטה

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את בקשת הפרקליטות לדחות בשלושה חודשים את שלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שאמור להיפתח בשבוע הבא. הפרקליטות ביקשה את הדחייה על רקע פרשת התבטאותו של התובע במשפט, עו"ד אורי קורב, שכינה את השופטים "חמוֹרים".

 

עם זאת, הקל בית המשפט את עומס הדיונים וקבע כי ב-3 השבועות הראשונים תהיה ישיבה אחת בשבוע, שבועיים לאחר מכן - 2 ישיבות. עוד נקבע כי החל ב-6 באפריל תהיה מתכונת הדיונים כפי שנקבעה מראש.

 

נשיאת בית המשפט המחוזי, מוסיה ארד והשופטים יעקב צבן ומשה סובל כתבו בהחלטתם כי דחיית מועדים היא אחד הגורמים העיקריים להתמשכות ההליכים בבתי המשפט. "ביטול מועדי הוכחות כמבוקש בבקשה זו יפגע בסדרי עבודתו של בית המשפט ועלול לגרום לפגיעה בציבור המתדיינים", ציינו.

 

לטענתם, הדחייה אינה הכרחית במקרה זה. "הדבר נועד לאפשר היערכות למצבים שונים בהם נבצר מאחד הפרקליטים להשתתף בדיונים, והיעדרות של אחד מהם איננה מחייבת את דחיית המשפט".

 

יועץ התקשורת של אולמרט, אמיר דן, הביע שביעות רצון מההחלטה. "אנו מברכים על החלטת בית המשפט המחוזי שלא לדחות את המשפט", אמר ל-ynet.

 

בבקשת הפרקליטות  לדחות את הדיונים כתב פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנל, כי "עו"ד קורב מלווה את התיק הנדון מראשיתו הוא מצוי בפרטי הפרטים ואמור לקחת חלק משמעותי בהופעה בו בבית המשפט. העדרו בשלב זה מההופעה בתיק יסב למאשימה נזק ביכולתה להציג את עניינה בבית המשפט".

 

בישיבה שקיים מוקדם יותר השבוע פרקליט המדינה, משה לדור,

הוחלט כי עו"ד קורב ייצא לחופשה קצרה בעקבות התבטאויותיו השנויות במחלוקת נגד מערכת השפיטה - ולכן לא יוכל להיות נוכח בדיונים הראשונים. 

 

ביום שישי פרסם "ידיעות אחרונות" את הדברים שאמר עו"ד קורב בהרצאות בפני סטודנטים, שכללו התבטאויות קשות נגד מערכת המשפט. בין היתר אמר הפרקליט הבכיר כי "חלק גדול מהשופטים הם חמורים גדולים. הם משחקים טטריס בזמן הדיונים". בנוסף, הוא ציין כמה דוגמאות ממשפטו של אולמרט - וטען כי צוות ההגנה יודע מי עומד מולו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסיבה לדחייה. קורב
צילום: אלכס קולומויסקי
אולמרט בבית המשפט
צילום: AFP
מומלצים