שתף קטע נבחר

נאמן על הפרקליט: שומר פיו - שומר מצרות נפשו

בתשובה לשאילתות של חברי כנסת בעניין הפרקליט עו"ד אורי קורב, הגדיר שר המשפטים, פרופ' יעקב נאמן, את דבריו "התבטאויות קשות", והוסיף: "למדנו מהחכם מכל אדם שלמה המלך 'שומר פיו מלשונו שומר מצרות מנפשו'"

שר המשפטים, יעקב נאמן, התייחס אחר-הצהריים (יום ד') לראשונה לפרשת הפרקליט שדיבר נגד השופטים. הוא אמר שלא יגיב על "ההתבטאויות הקשות" של עו"ד אורי קורב, והוסיף ציטוט פסוק מספר משלי: "שומר פיו ולשונו - שומר מצרות נפשו".

 

בתשובות לשאילתות בכנסת בעניין הפרקליט, סיפר השר נאמן, כי בתום יום עבודתו הוא מעיין בספריו של החפץ חיים, שספרו הראשון עסק בהלכות לשון הרע. "ערב ערב, טרם אני מסיים את סדר יומי, אני מעיין ולומד את החלק היומי בספריו של מהרן החפץ חיים. בספרו 'חפץ חיים' ובספרו 'שמירת הלשון'. ייתכן שהפרקליט אורי קורב לא נהג כמוני אבל למדנו מהחכם מכל אדם שלמה המלך 'שומר פיו מלשונו שומר מצרות מנפשו'. הדברים כתובים בספר משלי כ"א פסוק כ"ג.

 

"כל עוד לא הוסקו מסקנות, אין זה ראוי שאתייחס מעל בימת הכנסת להתבטאויות הקשות של אורי קורב", אמר שר המשפטים.

 

ההתפתחות האחרונה בפרשת קורב, שיצא לחופשה, נרשמה היום כאשר בית המשפט המחוזי בירושלים דחה את בקשת הפרקליטות להודיע כי שלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, לא יידחה.

 

בבקשת הפרקליטות לדחות את הדיונים כתב פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנל, כי "עו"ד קורב מלווה את התיק הנדון מראשיתו הוא מצוי

 בפרטי הפרטים ואמור לקחת חלק משמעותי בהופעה בו בבית המשפט. העדרו בשלב זה מההופעה בתיק יסב למאשימה נזק ביכולתה להציג את עניינה בבית המשפט".

 

ביום שישי פרסם "ידיעות אחרונות" את הדברים שאמר עו"ד קורב בהרצאות בפני סטודנטים, שכללו התבטאויות קשות נגד מערכת המשפט. בין היתר אמר הפרקליט הבכיר כי "חלק גדול מהשופטים הם חמורים גדולים. הם משחקים טטריס בזמן הדיונים". בנוסף, הוא ציין כמה דוגמאות ממשפטו של אולמרט - וטען כי צוות ההגנה יודע מי עומד מולו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התבטאויות קשות. יעקב נאמן
צילום: עידו ארז
לא נהג כמו שר המשפטים. עו"ד קורב
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים