שתף קטע נבחר

תיק אולמרט: לבנות את כל אסטרטגיית התביעה

לאחר החלטת בית המשפט לא לדחות את משפט אולמרט, נערכה התייעצות בהשתתפות בכירי הפרקליטות, ובראשם פרקליט המדינה, משה לדור. גורם משפטי בכיר: "הפרקליטות ספגה מכה. קורב היה הבורג המרכזי"

איך תתמודד הפרקליטות עם המכה שקיבלה? החלטת בית המשפט המחוזי בירושלים, שהחליט אתמול (ד') לא לדחות בשלושה חודשים את שלב ההוכחות במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט - בעקבות פרשת עו"ד אורי קורב, יצרה בעיה קשה לפרקליטות. "אורי קורב היה בורג מרכזי מאוד בתביעה. חסרונו, אם לא ישתתף במשפט, ייצור בעיה גדולה לפרקליטות - ולא בטוח אם היא תוכל לצאת ממנה", אמר ל-ynet גורם משפטי בכיר.

 

אמש, לאחר החלטת בית המשפט, נמשכו במשך שעות ארוכות במשרד המשפטים התייעצויות ארוכות עם בכירי הפרקליטות, בהם פרקליט

 המדינה משה לדור, פרקליט מחוז ירושלים אלי אברבנאל ובכירים נוספים - כיצד תתפקד התביעה במשפטו של ראש הממשלה לשעבר.

 

"הפרקליטות מנסה למצוא אפשרויות על מנת להתכונן בצורה הטובה ביותר למשפט, אולם אין ספק שהיא ספגה פגיעה קשה בעקבות יציאתו לחופשה של קורב, שהיה הבורג המרכזי בתביעה", סבור בכיר במערכת אכיפת החוק. הוא הוסיף: "זה לא רק חסרונו הממשי שיורגש, אלא גם כל אסטרטגיית התביעה צריכה להיבנות מחדש".

 

במהלך הדיונים הועלו אפשרויות שונות ונבחנו מספר אופציות, בהן לצרף לתיק פרקליט שינסה ללמוד את החומר בצורה המהירה ביותר, כאשר בינתיים פרקליט מחוז ירושלים, עו"ד אלי אברבנאל, הוא זה שיוביל את התביעה. בשלב זה יחכו בתביעה לראות כיצד תתפתח פרשת קורב - האם הוא יחזור תוך זמן קצר מחופשתו לכסא התובע או שאולי פרקליט המדינה, משה לדור, ייצג את המדינה בתיק. אם זאת, האפשרות האחרונה היא די קלושה.

 

"החלטת בית המשפט שלא לדחות את ההוכחות גורמת לפרקליטות בעיה גדולה, ועד השבוע הבא יימשכו ההתייעצויות בין בכירי הפרקליטות בניסיון למצוא פתרון לבעיה להובלת התיק בפרשת אולמרט", אמר הגורם הבכיר. "אמנם קורב עדיין מייעץ מאחורי הקלעים, אולם זה לא אותו דבר כמו הופעה בבית המשפט".

 

גורם אחר אמר, כי הפרקליטות ניצבת בפני שוקת שבורה

 והם צריכים להתגבר על חסרונו של עו"ד קורב כמה שיותר מהר, על מנת לפתוח את שלב ההוכחות במשפט בצורה הטובה ביותר.

 

דובר משרד המשפטים , משה כהן, אמר בתגובה כי "הפרקליטות נערכת להופעה בתיק בהתאם להחלטת בית המשפט והיא פועלת למציאת המענה המיטבי להופעה ראויה. במסגרת זו נבחנות ונשקלות אפשרויות שונות שעדיין אי אפשר להרחיב עליהן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד קורב. בינתיים בחופש
צילום: נועם מושקוביץ
אולמרט. מי יהיה התובע בתיק?
צילום: AFP
מומלצים