שתף קטע נבחר

נשים עם מערכת חיסונית חזקה - סקסיות יותר

מתקשות למצוא חבר? כדאי שתאשימו את ההורים. מחקר חדש מלמד שהסיבה לכך שנשים נותרות ללא חבר במשך תקופה ארוכה קשורה לגנים שקיבלו בתורשה ואילו בחורות שהתברכו במערכת חיסונית טובה יותר "טורפות" גברים

בפעם הבאה כשההורים לוחצים עליך להתחתן או שהדודה שואלת מה עם החבר, כדאי שתפני אותם ל"עץ הגנטי" המשפחתי. חוקרים מאוניברסיטת מערב אוסטרליה גילו כי סוד המשיכה של נשים טמון במערכת החיסונית שלהן ובגנים שעברו אליהן בתורשה מהוריהן, כך מדווח ה"דיילי טלגרף" הבריטי.

 

המדענים מצאו כי המראה החיצוני של נשים, כמו גם הזיעה שעל עורן, יכולים לרמז על ההרכב הגנטי של המערכת החיסונית שלהן, וזו מהווה מקור משיכה משמעותי עבור גברים. במחקר שהתפרסם ב- journal Animal Behavior, נבדק הדנ"א של כ-150 סטודנטיות ונמצא שככל שהגנים של המשתתפת היו מגוונים יותר, כך היו לה יותר בני זוג.

 

המשתתפות במחקר, ביניהן רופאות ומהנדסות, התבקשו לספק דגימת דנ"א ולמלא שאלון מפורט על חייהן האישיים. בדגימה חיפשו החוקרים וריאציות גנטיות, כאשר ידוע שככל שהמגוון הגנטי גדול יותר, כך המערכת החיסונית עמידה יותר מפני מחלות. בהמשך הושוו התוצאות הגנטיות עם השאלון האישי, ונמצא שהאישה עם הגיוון המשמעותי ביותר, היא גם זו שההיסטוריה הרומנטית שלה כללה את מספר מערכות היחסים הגדול ביותר.

 

החוקרים סיפרו כי טרם גילו מדוע מערכת חיסונית טובה יותר משפיעה על הצלחה עם גברים, וכמו כן נדרש עדיין להבין אם ההרכב הגנטי של אישה הוא שהופך אותה לנחשקת בעיני גברים, או שמא הוא שגורם לה שלא לעמוד בקסמיהם. במחקר הפוך שנערך לא נמצא שום קשר בין המערכת החיסונית של גברים לבין הצלחתם עם בנות המין היפה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנשים הבריאות תופסות את כל הגברים השווים
צילום: Thinkstock
מומלצים