שתף קטע נבחר

עוד תקרית: מורים בבאר-טוביה מוחים על אלימות

ל-ynet נודע כי אתמול ניסתה מורה להפריד בין תלמידים שהתקוטטו -ואחד מהם היכה אותה. בעלה של המורה: "זו לא הפעם הראשונה שיש אלימות בתיכון הזה". ראש המועצה: המורים ישבשו את הלימודים ביום ראשון, בשל אסיפת מחאה

מורה, שניסתה להפריד אתמול (יום ד') בין תלמידים שהתקוטטו בהפסקה בבית-ספר בתחום המועצה האזורית באר-טוביה, הוכתה בכל חלקי גופה על-ידי תלמיד בכיתה ז'. ל-ynet נודע עוד כי מורה אחרת הוכתה אף היא על-ידי אותו תלמיד. תלונה על התקרית הוגשה במשטרה ובכוונת המורים לנקוט פעולות מחאה בשל האלימות במוסד.

 

המועצה האזורית באר-טוביה מעסיקה שלושה סיירים בבית הספר, כדי למנוע

מקרי אלימות, הנובעת לא פעם מכניסת נערים שאינם לומדים במקום לשטח המוסד החינוכי. אך אתמול הסיירים לא היו באזור בזמן הקטטה.

 

בעלה של המורה סיפר ל-ynet: "המורים כיום מפחדים להתערב בקטטות פן ייפגעו. אם לא נפעל היום בכל הכוח נגד התופעה, ייתכן שמחר יהיה כבר מאוחר".

 

לפני כחודשיים הושעה לצמיתות מאותו בית ספר תלמיד שהיכה מורה במהלך שיעור, כשניסתה להפריד בינו לבין חבר לכיתה.

 

"זו לא הפעם הראשונה שיש אלימות בתיכון הזה", אמר בעלה של המורה, "אבל מפעם לפעם זה נעשה מסוכן יותר למורים, שבאים לחנך וללמד ומוצאים עצמם בזירת התגוששות עם תלמידים. תלמיד עוד יכול לשלוף אולר במקרה כזה. אתמול היינו עד 21:00 בערב בבדיקות בבית חולים".

 

שיבושים ביום ראשון הקרוב

ראש המועצה, דרור שור, אמר: "מדובר בבית ספר בו לומדים 2,000 תלמידים. הוא עמוס במיוחד, אך האלימות בו אינה יוצאת מגדר הרגיל ביחס לבתי ספר אחרים בארץ. אצלנו רק מטפלים ומפרסמים מיד את הדברים. התלמיד הושעה מבית הספר. ביום ראשון יחלו הלימודים רק סמוך לשעה 10:00, כי מתוכננת ישיבת מחאה של המורים".

 

על הטיפול במקרה, הוא אמר: "איננו מטייחים שום דבר. ארגון המורים נכנס לתמונה וביקש לקיים

אסיפת מחאה. אפשרנו למורים להתכנס ולמחות. צריך לזכור שאין עוד בתי ספר בצפיפות כזו גבוהה, וזה גורם מכריע בנושא האלימות.. אני לא יודע על כך שהמורה הייתה בטיפול בבית החולים. מבחינתנו ננקטו כל הצעדים למניעת אלימות, והתלמידים יודעים שאנו נוקטים ביד קשה בנושא זה". שור הוסיף כי הוא דרש שתוגש תלונה במשטרה.

 

לגבי הצפיפות, אמר ראש המועצה כי הבעיה תיפתר בשנת הלימודים הבאה, כאשר בית הספר יפוצל לחטיבת ביניים ולחטיבה עליונה. בימים אלה מחפשת המועצה מבנים עבור בית הספר. 

 

המידע הראשוני הגיע באימייל האדום

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסיפת מחאה של המורים ביום א'. ארכיון
צילום: גדי קבלו
מומלצים