שתף קטע נבחר

האינטרפול: המחסלים מדובאי - מבוקשים

הארגון פרסם באתר האינטרנט הרשמי שלו מודעות עם תמונות חברי החוליה שהתנקשה באל-מבחוח שבהן הוגדרו "מבוקשים", וביקש מידע. בריטניה הודיעה כי איתרה ארבעה מאזרחיה הגרים בישראל שדרכוניהם זויפו, והציעה להם סיוע בהנפקת חדשים

החבל סביב המחסלים בדובאי הולך ומתהדק. האינטרפול - המשטרה הבינלאומית - פרסמה היום (ה') הודעת רשמית שבה הוגדרו מבצעי ההתנקשות בבכיר חמאס, מחמוד אל-מבחוח - "מבוקשים". במקביל, הודיעה שגרירות בריטניה בישראל כי הצליחה לאתר עד כה ארבעה מתוך ששת הבריטים החיים בישראל שדרכוניהם זויפו, והציעה לסייע להם להנפיק מסמכים חדשים.

 

תמונות פניהם של 11 החשודים עודכנו באתר האינטרפול, שבו מפורטות העבירות המיוחסות להם תחת ההגדרה "פשעים נגד החיים והבריאות". ה"גרדיאן" הבריטי, שדיווח על פרסום מודעות המבוקשים, ייחס לכולם קשר לשירותים החשאיים של ישראל - בדומה להצהרות שפרסמו גורמי החקירה בדובאי, שלפיהן אחראי המוסד הישראלי להתנקשות, בסבירות של "99 אחוז".


תמונות חברי החוליה, מתוך אתר האינטרפול 

 

על פי ההודעה, מואשמים חברי החוליה כי נכנסו לנסיכות באמצעות מסמכים מזויפים תוך ש"גנבו" את זהותם של אזרחים אירופאים. אותן מודעות אינן מעידות על כך שנגד החשודים הוצאו צווי מעצר בינלאומיים, אלא מהוות קריאה לאזרחים במדינות העולם לספק לרשויות החקירה פרטים אודות מיקומם וזהותם של חברי החוליה כדי להסגיר אותם לידיהן.

 

בהודעה באתר מופיעות תמונותיהן של כל 11 חברי חוליית ההתנקשות. לצד תמונותיהם של חמשת חברי החוליה שאינם בריטים (צרפתי, גרמני ושלושה אירים) מופיעים גם חלק מהפרטים שהופיעו על הדרכונים שנשאו, כגון שמות, תאריכי לידה והשתייכות לאומית. לעומת זאת, לצד תמונותיהם של ששת המתנקשים שזוהו על ידי שלטונות דובאי כבריטים - לא נכללו כל פרטים מלבד התמונות עצמן, וצוין "לא ידוע".

 

מזכ"ל האינטרפול, רונלד ק. נובל, הבהיר כי למרות פרסום המודעות ופרטי החשודים, אנשיו "אינם מאמינים כי מדובר בזהותם האמיתית של המבוקשים".

 

מיליבנד מצפה להבהרות

אחר-הצהריים הודיעה שגרירות בריטניה בישראל כי הצליחה לאתר עד כה ארבעה מבין ששת הבריטים המתגוררים בישראל שדרכוניהם זויפו על ידי מחסליו של אל-מבחוח. אנשי השגרירות פנו לארבעה מיוזמתם, והציעו לסייע להם בהוצאת דרכונים חדשים וכדומה. על פי השגרירות, אנשיה ממשיכים בניסיונות לאתר את שני האזרחים הנוספים שטרם נוצר עמם קשר.

 

שר החוץ הבריטי, דיוויד מיליבנד, אמר היום כי "הדבר החשוב ביותר הוא לרדת לעומקו של עניין השימוש לרעה בדרכונים בריטיים מזויפים".

הוא הוסיף כי ששת הדרכונים שזויפו הם דרכונים מהסוג הישן, שלא יוצרו בטכנולוגיית "מיקרו-שבב" המקשה על שכפולם.

 

מוקדם יותר אמר מיליבנד כי הוא מצפה לשמוע הבהרות בפרשת הדרכונים המזויפים בדובאי בפגישתו בשבוע הבא עם שר החוץ הישראלי, אביגדור ליברמן. לקלחת הדיפלומטית הצטרפה גם צרפת, שהודיעה כי תדרוש הסברים מהשגריר.

 

דבריו של מיליבנד נאמרו לאחר פגישת הבהרה בדרג שגרירים, שלא הניבה עדכונים מהותיים, שכן גם שגריר ישראל בדבלין וגם עמיתו בבריטניה טענו בפגישות שאין ביכולתם לשפוך אור חדש על הפרשה. "הבהרנו לשגריר שאנו רואים בחומרה את זיוף הדרכונים", אמר מיליבנד.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמונתו של קווין, אחד החשודים, באתר האינטרפול
מתוך אתר האינטרפול
מומלצים