שתף קטע נבחר

רב מברוקלין הואשם בניסיון לסחוט מיליונים מקרן

הרב, העומד בראש בית ספר בניו-יורק, אמר לנציגי קרן גידור כי יש לו מידע על כך שהשתמשו במידע פנימי לעסקה בבורסה ודרש 4 מיליון דולר. הוא הואשם בהונאה ובסחיטה

רב הונה? רב אורתודוקסי, המפעיל בית-ספר בברוקלין, הואשם בניסיון לסחוט ארבעה מיליון דולר מקרן גידור אמריקנית. כך פרסם היום (ו') ה"ניו-יורק" טיימס.

 

הרב מילטון בלקני, ראש בית הספר בית יעקב, הוא מגייס תרומות ואחד מראשי הקהילה היהודית בבורו פארק - נכתב בעיתון האמריקני. לרב היה קשר גם לכמה פוליטיקאים. הרב הואשם, כי ביחד עם אחרים, הוא ניסה להפעיל את השפעתו כדי להונות את הקרן.

 

הוא הואשם בעבירות של הונאה, סחיטה והצהרה כוזבת. רק על עבירת ההונאה, בית המשפט בניו-יורק יכול לגזור עליו 20 שנות מאסר.

 

התובע במשפט, שנערך בבית משפט פדראלי במנהטן, אמר כי הרב בן ה-63 ששימש לאחרונה כ"יועץ רוחני", קיבל מידע מאדם שאמר לו כי קרן הגידור השתמשה במידע פנימי, כדי להרוויח במסחר בבורסה.

 

שמה של הקרן לא הוזכר. התובע אמר כי הרב סיפר

 לעורכי הדין של קרן הגידור, כי אם לא ייתנו לו ארבעה מיליון דולר - שני מיליון בכל פעם - למוסד החינוכי שהוא עומד בראשו - הוא יעביר את המידע המפליל שברשותו על העסקאות שכביכול הסתמכו על מידע פנימי, לרשויות בארצות-הברית.

 

ביום חמישי קיבל הרב שתי המחאות - בסך כולל של 3.25 מיליון דולר, נכתב בתלונה, והוא אמר לנציגי קרן הגידור כי המקור לא ידבר עם פקידי הממשל האמריקני.

 

קרן גידור היא קרן השקעות שמגייסת כספים ומשקיעה אותם בדרך מתוחכמת, תוך שימוש באסטרטגיות השקעה מורכבות ומכשירים פיננסים מגוונים. קרנות גידור טובות מייצרות תשואה עודפת ברמת סיכון נמוכה. כלומר, ללא תלות כמעט בתנודות בשוקי המניות, האג"ח, המט"ח והסחורות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דרש מיליוני דולרים. אילוסטרציה
מומלצים