שתף קטע נבחר

ארה"ב: נסגרה חקירת האנתרקס - אין נאשמים

חקירת ה-FBI העלתה כי המדען שהתאבד לפני כשנה וחצי פעל לבדו, בשליחת מעטפות האנתרקס לאחר פיגועי 11 בספטמבר, ולכן לא נותר אלא לסגור את התיק

שנה וחצי לאחר התאבדותו של ברוס אווינס, מדען אמריקני בכיר, שעמד ככל הנראה מאחורי התקפות האנתרקס במעטפות דואר, שזעזעו את ארה"ב בשנת 2001, לאחר פיגועי 11 בספטמבר - החליטה היום (ו') התביעה בארצות-הברית לסגור את תיק החקירה, מבלי שאיש לא יועמד לדין. כך דיווחה סוכנות הידיעות AP, המסתמכת על מקור ב-FBI. מהחקירה עולה כי המדען פעל לבדו.

 

חמישה בני-אדם מתו לאחר פתיחת ממעטפות אנתרקס, 17 איש חלו משאיפת החומר, בניינים בקונגרס האמריקני נסגרו מאימת הטרור הביולוגי ובתי הדואר בוושינגטון שותקו ונעשו בהם שינויים במאמץ לבלום את מה שנראה כטרור בלתי נשלט, חזון אחרית הימים, העומד לשטוף את אמריקה. מעטפות אנתרקס נשלחו למגישי חדשות ברשתות הטלוויזיה ולעיתונאים בניו-יורק ופלורידה בשבועות שלאחר הפיגועים שביצע אל-קאעידה. שבע שנים לקח לחוקרי ה-FBI להגיע למדען.

 

המקור סיפר כי החוקרים התכוונו לסגור את תיק החקירה כבר בשנה שעבר, כמה

 חודשים לאחר התאבדות המדען, אך בממשל בוושינגטון לחצו לבדוק שוב את הראיות, לפני הפרסום על סגירת התיק. פקידים בממשל האמריקני התלבטו האם לפרסם מידע מהחקירה, בשל החשש מפגיעה בחשאיות.

 

בחודש אוגוסט 2008, הודיע כבר אז משרד המשפטים האמריקני המדען הצבאי ברוס אווינס "היה האדם היחיד שהיה אחראי" לפרשת הטרור הביולוגי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
בהלת האנתרקס ב-2001
צילום איי פי
צילום: AP
המדען אווינס. פעל לבד
צילום: AP
מומלצים