שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפגנות נגד להקת הבלט הישראלי בארה"ב

  פעילים פרו פלסטינים הפגינו נגד מדיניות ממשלת ישראל מחוץ לאולם בו הופיעה להקת הבלט הישראלי בברלינגטון שבארה"ב. חלקם פרצו לאולם והניפו שלטים

  ארגונים פרו פלסטינים, בראשם ארגון "עדאלה ניו יורק" (קואליציה של ארגונים אמריקאים הקוראת לחרם על ישראל), הפגינו בסוף השבוע נגד מדיניות ממשלת ישראל מחוץ לאולם בו הופיעה להקת הבלט הישראלי בברלינגטון שבארה"ב.

   

  מייסדת להקת הבלט, ברטה ימפולסקי, אמרה ל-ynet בשיחה מארצות הברית: "אנחנו עדיין נסערים. זה היה אירוע שנחת עלינו משום מקום. ידענו שיש הפגנה בחוץ, אבל פתאום נכנסו לאולם מספר אנשים. חשבנו שמדובר בקהל רגיל שמחפש את מקומו ואז הם שלפו כרזות שעליהם נכתב 'שום טוטו לא גדול מספיק בכדי להסתיר טרור'".

   

  ימפולסקי הוסיפה: "היינו בהלם, בעיקר כי זה נעשה באפן כה מקצועי. הרקדנים האמיצים שלנו המשיכו להופיע למרות הכל, ומה שהפתיע במיוחד הוא שהמפגינים נזרקו החוצה על ידי אנשים מתוך הקהל שתלשו מהם בכוח את השלטים, ואז היו מחיאות כפיים סוערות". ימפולסקי סיכמה ואמרה כי מעולם לא חשו אהדה וחיבוק שכזה מקהל, וכי בסוף המופע האולם כולו נעמד על רגליו וכיבד את הלהקה ורקדניה במחיאות כפיים סוערות.

   

  להקת הבלט הישראלי העלתה בברלינגטון את המופע "דון קישוט", ומחר (א') תמשיך לאקדמיה בברוקלין, ולד'ברי ימפולסקי סידורי האבטחה ייערכו בתיאום עם שגרירות ישראל בניו יורק. ימפולסקי סיימה ואמרה "מדינת ישראל יכולה רק להתגאות בנו. הביקור הזה הןא מהמוצלחים שידענו וכבר כעת הוזמנו לסיבוב נוסף פה".

   

  בסוף השבוע פרסם הניו יורק טיימס ידיעה על קריאתם של ארגונים פלסטינים להחרים גם את מופע הלהקה שייערך ביום ראשון בברוקלין קולג' בניו יורק. בידיעה הודיעו נציגי הארגונים על מחאות מתוכננות מחוץ לשערי האולם בו תופיע הלהקה מישראל נגד מה שכינו: "מדיניות אפרטהייד קולוניאליסטית".

   

  ההפגנה הזו מצטרפת לקריאה רחבה יותר של ארגונים פרו פלסטינים בתחומי הרשות ובעולם לחרם אקדמי ותרבותי על ישראל. זו לא הפעם הראשונה  בה ייאלצו אמנים, קבוצות ונציגי מוסדות מישראל להתמודד עם לחצים מסוג זה. הפגנות נרחבות נעשו גם מחוץ למופעי להקת בת שבע במהלך סיור בארה"ב בשנה שעברה. גם מופעים של אחינועם ניני ומירה עוואד הופרעו בשנה האחרונה על ידי ארגונים פרו פלסטינים המתנגדים למדיניות ישראל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הבלט הישראלי. נתקל במחאות קשות
  לאתר ההטבות
  מומלצים