שתף קטע נבחר

כבל: חבריי לסיעה הפכו לנרקומנים של השלטון

הח"כ מהעבודה תקף את השרים בהפגנה שהתקיימה בתל-אביב במחאה על מדיניות הממשלה. אורון: "ברק אחראי לאסון הבא. יש פרטנר סורי ופלסטיני לשלום - אבל לא ישראלי"

שנה אחרי המהלומה בבחירות - הסתיים הערב (שבת) מפגן הכוח של ארגוני השמאל בנוכחות כ-1,000 פעילים. האירוע, שנערך ברחבת הסינמטק בתל אביב ביוזמת ארגון "שלום עכשיו", נשא את הכותרת "קרנבל המסכות של ביבי וברק".

 

עשרות פעילים עטו על ראשיהם מסכות בדמותם של ראש הממשלה ושר הביטחון, וחזרו אחר נאום מדומה שנשא במקום מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, כביכול בשמו של ברק.

 

"אני מתחייב לקדם שלום אמיתי ונכסף בין מפלגת ליברמן לש"ס, לדאוג לרווחתו של כל מתנחל, להקים אוניברסיטה בתוך אריאל, להישבע אמונים לקואליציית הימין ולהרס מחנה השמאל", קרא הקהל לאחר דבריו של אופנהיימר.


מסכה של בנימין נתניהו בהפגנה (צילום: ירון ברנר)

 

ח"כ איתן כבל מהעבודה לא חסך את שבטו באירוע מיושב-ראש מפלגתו ברק. "אין כאן שום נשף מסכות, זה הפרצוף האמיתי של הממשלה. אין מסכות כי אין בושה להסתתר מאחוריהן", אמר כבל.

 

הוא הוסיף: "דווקא בתקופה שהמפלגה שאמורה להוביל את התקווה, היא לכודה במלכודת דבש של שחיתות. חבריי לסיעה מכורים לריגושיי השלטון, הפכו לנרקומנים של השררה ואבדו ערכים שבעבר האמינו בהם. גם כעת, שיש רוב קואליציוני דורסני, אין לנו את הפריבילגיה להתייאש".

 

את הקהל סחפה בנאומה יושבת-ראש הקרן החדשה וחברת הכנסת לשעבר נעמי חזן, שהייתה נתונה בתקופה האחרונה להאשמות קשות שלפיהן סייעה לכאורה להכפיש את שמה של ישראל בדו"ח גולדסטון.

 

בדבריה, תקפה בחריפות את ראש הממשלה נתניהו והתייחסה לקמפיין נגדה. "אני מקווה שלא תהיה ראש הממשלה הדמוקרטי האחרון של מדינת ישראל", אמרה חזן והוסיפה: "תחת עיניך העצומות, בשקרים, באחיזות עיניים ובתמיכת קנאים, יצאו תועמלנים במלחמה על ארגוני זכויות אדם. הם רוצים חברה שותקת וצייתנית, חולמים על ישראל בלי בג"ץ ובלי 'בצלם', בלי שוחרי שלום ובלי דורשי צדק חברתי. היזהר ביבי, שבמשמרת שלך הדמוקרטיה תחוסל. אתה אחראי ולא יכול להתחבא".


ברק על הכוונת. מפגיני "שלום עכשיו" בתל אביב (צילום: ירון ברנר)

 

באירוע נאם גם חבר הכנסת ניצן הורוביץ ממרצ, שמנה מעל דוכן הנואמים רשימה ארוכה של "בושות וחרפות שהמיטה הממשלה בשנתה הראשונה, שבוע אחר שבוע מבלי לפספס, ובהן חנינה סיטונאית לתוקפי החיילים והשוטרים בהתנתקות, קידום חוק להקמת ועדות קבלה ליישובים שיביא לסלקציה, וקווי אוטובוס נפרדים, בהם צריכות נשים לשבת מאחור כמו באיראן".

 

הורוביץ ניצל את ההזדמנות כדי לתקוף בחריפות את השר אלי ישי, בעקבות דבריו נגד העובדים הזרים. "מי שאומר שהם חולים ומלוכלכים הוא חולה ומלוכלך בעצמו. נילחם כולנו כי הפשיזם לא יעבור".

 

יו"ר מרצ, חיים אורון, התייחס למצב המדיני - והאשים את קברניטי המדינה בקיפאון במשא ומתן לשלום. "תפסיקו לבלבל את הראש עם תנאים מוקדמים. כל בית בסילוואן, שייח ג'ראח וכל מאחז הפך לתנאי מוקדם. חובה עלינו להוריד המסכה ולהגיד שיש פרטנר סורי ופלסטיני - שקוראים לו אבו מאזן. מה שאין זה פרטנר ישראלי".

 

הוא הטיח בשר הביטחון ביקורת חריפה, ואמר כי הוא "יהיה אחראי לאסון גדול שיבוא עלינו", בעקבות הגיבוי שלדבריו, הוא מעניק לנתניהו. "הפכת לכיסוי הכוחות הנלחמים בפיתרון השלום", אמר אורון.

 

חבר הכנסת דב חנין מחד"ש הזהיר בנאומו מפני פרוץ מלחמה בעתיד הקרוב. "משנכנס אדר מרבין בדאגה. כאשר לא הולכים בדרך השלום, יכולים להידרדר למלחמה. זו הפגנת הזהרה מפני הידרדרות מסוכנת, חמורה ומדאיגה שיכולה להמיט אסון על כולנו. היום אפילו חברי כנסת יהודים ממרצ מותקפים והופכים ל'גיס חמישי'".

 

בין לבין הנאומים הפוליטיים, הנעימה את באי האירוע שירתם של הזמר דן תורן ולהקת "סיסטם עלי" - שעל הרכבה נמנים זמרים עולי חבר המדינות, יהודים וכן ערבים תושבי יפו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים